Augusto Sakai UFC

Pokonał Arlovskiego i Tyburę, przełamał złą passę, a mimo to… stracił kontrakt z UFC

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 marca 2023

Augusto Sakai nie ma najwyraźniej wiele szczęścia w życiu. Brazylijczyk przełamał złą passę czterech kolejnych przegranych, wreszcie dopisał wygraną do rekordu, a mimo to stracił kontrakt z UFC.

W pewnym momencie kariery Augusto Sakai mógł się pochwalić serią czterech kolejnych zwycięstw, kiedy to pokonał takich zawodników jak Chase Sherman, Andrei Arlovski, Marcin Tybura oraz Blagoy Ivanov.

Później jednak Sakai został rzucony na głęboką wodę i przyszło mu się mierzyć ze znacznie większymi nazwiskami. Alistair Overeem, będący na fali Jairzinho Rozenstruik, dobrze dysponowany Tai Tuivasa oraz chłodny zabójca Sergey Spivak kolejno pokonywali Brazylijczyka.

Na gali UFC Vegas 70 Sakai pokonał Don’Tale’a Mayesa, lecz mimo zwycięstwa nie utrzymał kontraktu z najlepszą ligą MMA na świecie. Warto wspomnieć, że przed dołączeniem do UFC w przeszłości Sakai reprezentował organizację Bellator gdzie mógł się pochwalić rekordem 4-1-1. Zawodnik, który walczył na tak wysokim poziomie w kategorii ciężkiej będzie bez wątpienia dobrym nabytkiem dla wielu organizacji jak PFL, ONE, KSW czy Rizin.

Zostaw ocenę
0
0