paddy ufc 282

Pimblett pokonał Gordona! O wyniku walki decydowali sędziowie.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 grudnia 2022

W co-main evencie gali UFC 282 w Las Vegas zmierzyli się Paddy Pimblett i Jared Gordon. Pojedynek Anglika z Amerykaninem zakontraktowano w limicie kategorii lekkiej. Dla Pimbletta była to dopiero czwarta walka w najlepszej lidze MMA na świecie.

„Paddy” przed tym pojedynkiem legitymował się serią pięciu kolejnych zwycięstw. Z kolei „Flash” w pięciu ostatnich występach zanotował cztery wygrane. Do tej pory to Gordon mierzył się ze zdecydowanie mocniejszymi rywalami zatem ten pojedynek można śmiało uznać za prawdziwy test dla Pimbletta.

Anglik z Liverpoolu do gali UFC 282 nigdy nie został znokautowany, natomiast podopieczny Renzo Gracie i Duke’a Roufuse’a miała na swoim koncie, aż jedenaście wygranych po decyzjach sędziowskich, sam natomiast nigdy nie przegrał przez decyzję. To jasno pokazywało, że walki na pełnym dystansie to dla Gordona nie pierwszyzna.

Gordon szybko dwukrotnie trafił lewym czym zastopował zapędy Paddy’ego. Mocny low kick w wykonaniu Anglika. Amerykanin odpowiada identyczną akcją. Jared Gordon trafia ponownie! „Flash” zaskakująco łatwo przedziera się przez gardę rywala. Pimblett odpowiada low kickami i krótkimi ciosami bokserskimi. Dwie próby wysokich kopnięć w wykonaniu Anglika. Bardzo ładna kombinacja pięściarska Paddy’ego. Gordon odgryza się lewym. Wymiana cios za cios! Paddy idzie po sprowadzenie jednak Amerykanin się wybronił i to on jest na górze! To może przesądzić o tym, że pierwsza runda zostanie zapisana na konto Gordona.

Spokojny początek drugiej rundy, jednak po chwili Pimblett trafia high kickiem. W zwarciu obaj zawodnicy trafiają celnie, lecz nie są to mocne, a przede wszystkim czyste ciosy. Paddy podjął próbę duszenia, nic z tego jednak nie wyszło. Wracamy pod siatkę gdzie Gordon pracuje nad uzyskaniem obalenia. Mocne ciosy Amerykanina wstrząsnęły czupryną Anglika. Prosty na prosty i wymiana pod siatką! Niestety po chwili znów mamy klincz. Większą ilość ważnych, punktowanych uderzeń wyprowadza Amerykanin. Pimblett trafia ładnie i kontynuuje akcję high kickiem. Faul, Anglik włożył palec w oko Gordona.

Rozpoczynamy finałową rundę. Jared szybko skraca dystans i pracuje nad uzyskaniem obalenia. Dobry pomysł ze strony Gordona, neutralizuje on wszelkie próby ataku ze strony Anglika. Paddy stara się atakować łokciami i kolanami. Na dwie minuty przed końcem rundy Anglik ucieka z klinczu. Jared szybko jednak dociska Pimbletta do siatki. Amerykanin postawił na zapaśniczy grind i uzyskał sprowadzenie. Pimblett zdołał uciec do stójki. Koniec pojedynku. Czekamy na decyzję sędziów.

Pimblett pokonał Gordona po jednogłośnej decyzji sędziów.

Zostaw ocenę
0
0