sean strickland vs dricus du plessis ufc 297

Pierwszy plakat gali UFC 297: Strickland vs. Du Plessis!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 grudnia 2023

Organizacja UFC opublikowała pierwszy plakat gali UFC 297: Strickland vs. Du Plessis. Amerykanin i reprezentant RPA powalczą 20 stycznia o pas kategorii średniej.

Sean Strickland to aktualny mistrz kategorii średniej organizacji UFC. Amerykanin ma na koncie serię trzech zwycięstw z rzędu. Popularny „Tarzan” będzie w 2024 roku świętował dziesięciolecie startów w najlepszej organizacji MMA na świecie.

Strickland został mistrzem UFC po tym jak na gali UFC 293 pokonał Israela Adesanyę na punkty po pięciorundowym boju. Walka z Dricusem będzie dla Seana pierwszą obroną mistrzowskiego pasa.

Dla porównania Dricus du Plessis dołączył do organizacji UFC dopiero w październiku 2020 roku. Były mistrz KSW i EFC może się aktualnie pochwalić serią ośmiu zwycięstw z rzędu. Afrykaner imponuje świetną dyspozycją w najlepszej lidze MMA. „Stillknocks” wygrał przed czasem pięć z sześciu walk w octagonie UFC.

Do pojedynku Strickland vs. Du Plessis dojdzie 20 stycznia 2024 roku na gali UFC 297 w Toronto w Kanadzie. Walka Strickland vs. Du Plessis będzie main eventem tego wydarzenia.

W drugiej z walk wieczoru zaprezentują się Raquel Pennington i Mayra Bueno Silva. Panie zmierzą się w starciu o wakujący pas mistrzowski kategorii koguciej. Tytuł pozostaje bez posiadaczki po tym jak zwakowała go Amanda Nunes.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments