pierwszy medal dla kadry polski na mistrzostwach świata mma w turcji

Pierwszy medal dla Polski na Mistrzostwach Świata MMA w Albanii! Kolejna dwójka w finałach!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 listopada 2023

Mamy pierwszy sukces na Mistrzostwach Świata MMA w Albanii Weronika Cisło zdobyła brązowy medal, który jest pierwszym medalem naszej kadry na tym turnieju. Kolejna dwójka zameldowała się w finałach!

W czwartym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023 do rywalizacji przystąpiła trójka reprezentantów Polski wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska. Dwójka z nich weszła do finałów, a jedna zawodniczka zdobyła brązowy medal.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W czwartym dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięła udział trójka reprezentantów.

Weronika Cisło, rywalizująca wśród seniorów, stoczyła bardzo wyrównany pojedynek w półfinale swojej kategorii, ale przegrała go niejednogłośną decyzją sędziów. Ostatecznie więc Weronika zakończyła zawody z brązowym medalem Mistrzostw Świata MMA 2023.

Daria Brzozowska i Łukasz Makowski, którzy walczą w kategoriach juniorskich, w świetnym stylu pokonali swoich przeciwników, kończąc starcia już w pierwszej rundzie i weszli do finałów! W kolejnych konfrontacjach staną do rywalizacji o złote medale.  

Oficjalne wyniki czwartego dnia zmagań:

Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Lauren Reay (Anglia) pokonała Weronikę Cisło niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 27-30)

Waga półciężka 93 kg (205 lbs) – Łukasz Makowski pokonał Georgia Petrova (Bułgaria) przez TKO, 1:25, runda 1

Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Daria Brzozowska pokonała Manizhę Samadovą (Tadżykistan) przez poddanie, runda 1

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbywają się w Tiranie, stolicy Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W hali Tirana Olympic Park rywalizuje blisko 400 fighterów z 49 krajów. International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments