phil de fries pokonał augusto sakaia i obronił pas

Phil De Fries pokonał Augusto Sakaia i obronił pas po starciu pełnym klinczu

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 czerwca 2024

Phil De Fries stanął do obrony mistrzowskiego pasa na gali KSW 95. Rywalem Anglika był Augusto Sakai.

Na gali KSW 95 w Olsztynie doszło do walki o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Wieloletni mistrz królewskiej dywizji stanął do obrony tytułu. Phil De Fries zmierzył się z Augusto Sakaiem, byłym zawodnikiem organizacji Bellator i UFC.

Anglik zapowiadał udaną obronę natomiast Brazylijczyk twierdził, że zdetronizuje mistrza. Jakim wynikiem zakończyła się walka o pas KSW w kategorii ciężkiej?

Bardzo spokojne otwarcie walki. Niespodziewanie to De Fries wyprowadza pierwsze proste. Pierwsza próba sprowadzenia w wykonaniu Anglika. Sakai jednak ładnie schodzi do boku i ucieka. Druga udana próba przepuszczenia ze strony Brazylijczyka. Ładne niskie kopnięcia Augusto. Dobry prosty Phila de Friesa. Kolejna próba sprowadzenia w wykonaniu mistrza. Sakai się wybronił, strzelił lekkim ciosem, a następnie wyprowadził dwa mocne niskie kopnięcia. Phil De Fries dopada rywala i klinczuje. Augusto przyjmuje także kilka uderzeń w krótkim dystansie. Brazylijczyk mocno siłuje się z mistrzem by nie dać się obalić. Sakai ucieka z opresji i ponownie nisko kopie. Koniec rundy.

Sakai rozpoczyna rundę od niskiego kopnięcia. Rozjuszony De Fries rusza po sprowadzenie. Augusto się broni. Zawodnik American Top Team ponownie świetnie wychodzi z opresji. De Fries próbował wpiąć gilotynę jednak nic z tego nie wyszło. Sakai postawił trudne warunki mistrzowi. De Fries atakuje kolanem na korpus i ponownie próbuje obalenia. Sakai nadal doskonale się broni. Klincz i umęczenia pod siatką w wykonaniu Anglika. Dobre kolano na głowę w wykonaniu mistrza. Obaj zawodnicy wyprowadzają kolana na korpus przeciwnika. Sędzia Tomasz Bronder rozrywa klincz i nakazuje wznowienie walki na środku klatki. De Fries jednak szybko zaciąga rywala pod siatkę. Dobra akcja Sakaia w końcówce rundy.

Phil De Fries próbuje obalać jednak Sakai się broni. Ataki kolanami ze strony mistrza. Pretendent twardo się trzyma i robi wszystko co może by utrudnić pracę w klinczu de Friesowi. Brazylijczyk zrywa klincz i wyprowadza dwa potężne niskie kopnięcia. Anglik wygląda na zmęczonego. Dwa dobre ciosy w stójce De Friesa. Anglik popełnia błąd próbując wyciąć rywala. Sakai jednak z tego nie skorzystał. Brazylijczyk zaskakuje i sam próbuje przenieść walkę na matę. Umęczający klincz. De Fries atakuje kolanami pod siatką. Dobra wymiana ciosów kolanami pod koniec rundy.

Dobre lewe proste De Friesa. Kolejne udane akcje mistrza. Dobry łokieć Anglika. Sakai nie daje się obalić jednak przyjmuje mocne uderzenia. Trudna, żmudna, wyniszczająca praca w klinczu nie podoba się publiczności. Obaj zawodnicy atakują kolanami. Phil De Fries w udanej akcji bokserskiej.

Powtórka z rozrywki, niskie kopnięcie Sakaia i natychmiastowy klincz w wykonaniu De Friesa. Spokojne, zdecydowanie niższe tempo. Zawodnicy nie mają już sił na zbyt wiele. Dobra praca Sakaia jak chodzi o defensywne zapasy. Anglik nie potrafi przenieść walki na matę. Kilka pojedynczych ciosów z obu stron. Niewiele się dzieje. Koniec walki.

Phil De Fries pokonał Augusto Sakaia po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments