pfl wprowadza zmiany w kategoriach wagowych

PFL wprowadza zmiany w kategoriach wagowych w sezonie zasadniczym!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 25 stycznia 2024

Organizacja PFL dość niespodziewanie wprowadziła pewną zmianę odnośnie kategorii wagowych, w których rozegranie zostanie sezon zasadniczy.

W poprzednich latach w sezonie zasadniczym PFL zawsze odbywały się rozgrywki w kategorii piórkowej pań. W 2024 roku nie uświadczymy rywalizacji kobiet w tej dywizji wagowej.

Peter Murray, CEO organizacji podjął decyzję o tym, że wraz z nowym rokiem należy zainwestować więcej w niższe dywizje pań. W związku z tym do standardowych kategorii wagowych mężczyzn została także dodana kategoria musza kobiet.

Powodów tej zmiany nie trzeba długo szukać. Organizację PFL opuściła Kayla Harrison, która związała się umową z UFC. Ciężko natomiast liczyć na to, że zawodniczki pokroju Cris Cyborg będą chciały bić się w długim i wyniszczającym sezonie.

Nie trzeba jednak daleko szukać młodej gwiazdy, która ma nakręcić medialnie start nowej dywizji. Dakota Ditcheva (10-0), niepokonana mistrzyni PFL Europe została potwierdzona jako pierwsza uczestniczka fazy grupowej rozgrywanej w dywizji do 57 kilogramów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments