pfl otworzy pflw

PFL otworzy PFLW, organizację która skupi się w pełni na walkach kobiet.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 października 2023

Brian Mazique z portalu Forbes poinformował, że organizacja PFL otworzy PFL Women, organizację która skupi się w pełni na walkach kobiet. Będzie to zatem PFL’owski odpowiednik organizacji takich jak Invicta FC czy Deep Jewels.

Organizacja PFL zdecydowała się na stworzenie Professional Fighters League Woman, czyli sekcji w której promowane będą wyłącznie walki kobiet. Ten ruch został podjęty w związku z faktem, że do doskonałe Kayli Harrison dorzucono utytułowane mistrzynie pięściarstwa: Claressa Shields, Amanda Serrano i Savannah Marshal skupią się na startach w MMA.

Warto przy okazji wspomnieć, że kilka miesięcy wstecz podobny ruch sugerował organizacji UFC Sean O’Malley, który uważa, że walki kobiet nie sprzedają PPV i że zawodniczki powinny występować na odrębnych galach.

W tym wypadku nie oznacza to jednak, że zawodniczki nie będą występowały na regularnych galach PFL, wręcz przeciwnie. Głównie chodzi o to, aby jak najbardziej wypromować kobiece MMA i robić wszystko by zawodniczki zyskiwały na popularności.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments