PFL ma nowego inwestora z Arabii Saudyjskiej

PFL ma nowego inwestora z Arabii Saudyjskiej. Petrodolary mają przyciągnąć kolejne gwiazdy!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 sierpnia 2023

Organizacja PFL ma nowego inwestora z Arabii Saudyjskiej. Wiązać się to będzie oczywiście ze sporym dofinansowaniem amerykańskiego biznesu. Wczoraj podpisano umowę z SRJ Sports, nową spółką stworzoną przez Publiczny Fundusz Inwestycyjny Arabii Saudyjskiej. Petrodolary mają przyciągnąć kolejne gwiazdy do PFL!

Donn Davis, dyrektor a także współzałożyciel organizacji PFL poinformował o podpisaniu umowy z SRJ Sports Investment. Jest to spółka stworzona przez Publiczny Fundusz Inwestycyjny Arabii Saudyjskiej. Nowy inwestor, który dołączy do grona ludzi, którzy przez lata wspierali finansowo PFL ma pozwolić na wykonanie kolejnego kroku.

Oto jak Donn Davis skomentował aktualną sytuację organizacji:

„Misją PFL jest zostanie globalnym współ-liderem na rynku MMA stawiając zawodników na pierwszym miejscu, a także sportową rywalizację w niespotykanym gdzie indziej sezonowym formacie. Dzięki inwestycji SRJ będziemy mogli kontynuować wzrost i wykonać kolejny wielki krok.”

Inwestycję skomentował także Bander Bin Mogren, dyrektor SRJ:

„Ta inwestycja jest dla nas niczym kamień milowy, gdyż jest to nasza pierwsza współpraca. Zamierzamy mocno wspierać rozwój sportu w Arabii Saudyjskiej i wpływać pozytywnie na ekonomię naszego kraju. Chcemy także by utalentowani zawodnicy MMA z Północnej Afryki oraz Bliskiego Wschodu mogli się rozwijać i walczyć na galach PFL.”

Peter Murray, prezes organizacji PFL dodał:

„PFL i SRJ mają identyczną wizję rozwoju MMA. Chcemy wielkich nazwisk, dużych, globalnych eventów, a przede wszystkim chcemy dotrzeć z naszymi galami do jak największej liczby regionów na świecie. Dlatego jesteśmy zachwyceni faktem, że SRJ zdecydowało się zainwestować w naszą ligę. Staliśmy się drugą organizacją MMA na świecie w ciągu zaledwie 5 lat i ze wsparciem finansowym SRJ najlepsze czasy PFL dopiero nadejdą!”

PFL zamierza zorganizować przynajmniej dwie gale PPV w 2024 roku. Na tych eventach walki MMA mają stoczyć Francis Ngannou oraz Jake Paul. W związku z inwestycją SRJ należy się spodziewać, że do PFL spróbuje zakontraktować kolejne gwiazdy i uznane nazwiska tak, aby sprzedać jak największą ilość PPV.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments