Paweł Nastula o debiucie w MMA

Paweł Nastula o MMA: „Trzeba było szybko decydować. Po trzech miesiącach treningów dostałem numer 2 na świecie!” [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 października 2023

Paweł Nastula był gościem w studiu portalu FanSportu. Reporter Michał Tuszyński zapytał doskonałego polskiego judokę o karierę w MMA. Paweł potwierdził, że mogło być inaczej jednak to były zupełnie inne czasy i trzeba było szybko podejmować decyzję. Nastula w debiucie zmierzył się z Antonio Rodrigo Nogueirą notowanym a 2 miejscu na świecie!

Paweł Nastula to bez wątpienia żywa ikona polskiego Judo. Młodsi fani MMA mogą nie zdawać sobie sprawy jednak Nastula jest także pionierem MMA w naszym kraju. Paweł jako jedyny zawodnik z Polski miał okazję startować na galach prestiżowej organizacji PRIDE FC.

Michał Tuszyński dziennikarz portalu FanSportu zadał Nastuli pytanie czy z perspektywy czasu poprowadziłby inaczej swą karierę w MMA. Przypominamy, że w zawodowym debiucie w MMA Nastula wyszedł do ringu by zmierzyć się z Antonio Rodrigo Nogueirą, notowanym na drugim miejscu Brazylijczykiem, który miał w tamtym czasie na koncie 24 zwycięstwa! Oto co na ten temat powiedział Paweł Nastula.

Paweł Nastula o debiucie w MMA

„Uważam, że tak. To były takie czasy szybkie, trzeba było szybko decyzję podejmować. No i samo to, że w pierwszej walce po trzech miesiącach treningu MMA, no treningu hm… załapania chociaż na czym to polega, no dostałem numer dwa na świecie. Fachowcy dawali mi pół minuty, ja walczyłem chyba siedem czy osiem minut. Zabrakło mi doświadczenia i kalkulacji bo poszedłem na żywioł, a jednak ta pierwsza runda była zakontraktowana na 10 minut i po prostu nie wytrzymałem tego kondycyjnie. Później też były różne walki natomiast to też tak było, że nie na wszystko mieliśmy wpływ…”

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments