patricio pitbull freire

Patricio Pitbull: „Zarabiam więcej niż mistrz UFC w kategorii ciężkiej”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 grudnia 2022

Patricio Pitbull Freire w rozmowie z dziennikarzem Marcelo Alonso opowiedział o tym jak czuje się i czego oczekuje po pojedynku z Kleberem Koike Erbstem. Młodszy z braci Pitbull wypowiedział się także na temat płac w organizacji Bellator oraz na temat ewentualnej potyczki z Usmanem Nurmagomedovem.

Kiedy w lipcu 2021 roku Patricio Freire stracił pas na rzecz AJ’a McKee fani w USA zapewne spodziewali się, że narodził im się nowy mistrz, który będzie wiódł prym przez wiele lat. Doświadczony Pitbull szybko wziął jednak rewanż i już w kolejnej walce odebrał McKee mistrzowskie trofeum.

Od tamtej pory Freire zdołał jeszcze stanąć do kolejnej obrony w październiku kiedy to pokonał Adama Boricsa. Walka z Kleberem Koike Erbstem na sylwestrowej gali Rizin vs. Bellator będzie zatem trzecim występem Pitbulla w 2022 roku.

Oto jak Patricio czuje się przed pojedynkiem:

„Przez wiele lat głośno krzyczałem o tym, że organizacje MMA powinny konfrontować swoich najlepszych zawodników, wreszcie ktoś na drugim końcu świata usłyszał me wołanie. Naprawdę mam nadzieję, że ta wspólna gala Bellatora i Rizin będzie udana i posłuży za dobry przykład dla innych organizacji.
Koike to bardzo groźny rywal, wszyscy którzy nie docenili jego umiejętności parterowych zostali uduszeni, więc ja nie zamierzam popełnić tego błędu. Naprawdę przeanalizowałem wiele walk Klebera. Widziałem wywiad z Koike, w którym mówił, że jego okrzyk „Vou Pegar!” (złapię cię!) stał się bardzo popularny i powstała nawet linia koszulek z takim napisem, czytałem że za każdym razem gdy nie krzyknie tego w trakcie walki to jego fani są zawiedzeni, dlatego nie będę miał problemu jeśli zrobi ten okrzyk w pojedynku ze mną, to część tego show.”

Pitbull został zapytany przez dziennikarza portalu sherdog.com o to jak wyglądają aktualnie jego zarobki i czy faktycznie zarobił za ostatnią walkę tylko 150 000 dolarów.

„To czysty fake news. Tyle to ja zarabiałem w 2012 roku, dziesięć lat temu. Nie mogę otwarcie rozmawiać o wysokości swoich zarobków, ale mogę was zapewnić, że dziś za każdą walkę zarabiam więcej niż mistrz UFC w kategorii ciężkiej.”

Na sam koniec Patricio Freire został zapytany o to czy w związku z przegraną Patricky’ego zamierza przejść do kategorii lekkiej na pojedynek z Usmanem Nurmagomedovem.

„Nie mam takich zamiarów, nie zrobię tak jak wtedy gdy Michael Chandler pokonał mojego brata. Patricky całkowicie się skupia na odzyskaniu mistrzowskiego pasa. Szczerze naprawdę uważam, że choć Usman ma rekord 16-0 to jest wciąż dzieciak, jest bardzo szczupły. Technicznie też w wielu aspektach odstaje od mojego brata, Patricky ma wszystko aby pokonać Nurmagomedova. Tak naprawdę Alexander Shabliy, Tofiq Musayev oraz Patricky są lepszymi zawodnikami od Usmana. Jeśli młody Nurmagomedov wejdzie do Grand Prix to może stracić pas w pojedynku, z którymś z wymienionych, może się to stać nawet przed finałem turnieju. Dlatego mam nadzieję, że Khabib nie będzie próbował chronić Usmana przed wzięciem udziału w Grand Prix i że Dagestańczycy nie będą liczyli na to, że Nurmagomedov przeczeka i dostanie walkę z wygranym Grand Prix.”

Zostaw ocenę
0
0