oumar sy vs kleber raimundo silva ksw 85

Oumar Sy zostaje w KSW! Pojedynek zawodników z TOP 5 rankingu kategorii półciężkiej na KSW 85!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 lipca 2023

Federacja KSW dodała do rozpiski gali KSW 85 pojedynek dwóch zawodników notowanych w topowej piątce rankingu kategorii półciężkiej. 19 sierpnia w okrągłej klatce KSW w Nowym Sączu zmierzą się Oumar Sy oraz Kleber Raimundo Silva.

Choć w oficjalnej informacji prasowej próżno szukać informacji na temat tego czy będzie to oficjalny eliminator do walki o pas mistrzowski to trudno jest temu zaprzeczyć. Wszak na tej samej karcie w co-main evencie zmierzą się Ibragim Chuzhigaev i Bohdan Gnidko, więc naturalne wydaje się następnie zestawienie wygranych tych dwóch walk ze sobą.

Niepokonany Oumar Sy (9-0, 4 KO, 3 Sub), numer dwa rankingu wagi półciężkiej KSW, zmierzy się z doświadczonym Brazylijczykiem, Kleberem Raimundo Silvą (21-12, 1 NC, 14 KO, 3 Sub), numerem pięć tego zestawienia. Do pojedynku dojdzie na gali KSW 85 – 19 sierpnia w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Oumar Sy ma za sobą trzy walki w organizacji KSW. W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o tym, że Francuz może odejść z polskiej organizacji i trafić do organizacji UFC. Najwyraźniej jednak Maciej Kawulski i Martin Lewandowski wystosowali odpowiednią ofertę i udało się zawodnika zatrzymać w KSW!

Debiutując w okrągłej klatce już w pierwszej rundzie rozbił Adama Tomasika. W kolejnym boju pokonał Bartłomieja Gładkowicza, a następnie szybko poddał Henrique da Silvę. W tym czasie dwa razy zawalczył też we Francji, gdzie dopisał do swojego rekordu kolejne wygrane.

Oumar walczy w zawodowym MMA od roku 2019 i pozostaje niepokonany. Siedem pojedynków skończył przed czasem, a aż sześć razy zrobił to już w pierwszej rundzie. Francuz ma na swoi koncie cztery nokauty i trzy poddania.

Kleber Raimundo Silva zadebiutował w KSW w styczniu tego roku i podczas gali KSW 78 wygrał przez nokaut z Łukaszem Sudolskim. Dla Brazylijczyka była to 34. walka w karierze i 21. zakończona wygraną. Kleber większość ze swoich zwycięskich bojów kończył przed czasem: 14 razy nokautował, a 3 razy poddawał przeciwników.

Przed wejściem do KSW Silva walczył między innymi dla takich organizacji jak: Bellator, M-1, Brave CF czy Jungle Fight. „Orgulho” większość swoich bojów stoczył w rodzimej Brazylii, ale bił się również we Włoszech, Rosji i Bahrajnie.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments