oleksandr usyk przed walką z furym zwinny szybki wilk

Oleksandr Usyk przed walką z Furym: „Muszę być zwinny i szybki. Nigdy nie zobaczysz grubego wilka w lesie”

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 01 lutego 2024

Oleksandr Usyk i Tyson Fury zmierzą się w walce wieczoru gali Ring of Fire. Ukrainiec chce w starciu z Anglikiem postawić na szybkość i zwinność.

Tyson Fury i Oleksandr Usyk staną do walki 17 lutego. Pojedynek na szczycie bokserskiej kategorii ciężkiej odbędzie się na gali Ring of Fire w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Jakie nastawienie przed walką ma Usyk? Czy Oleksandr przejmuje się docinkami ze strony oponenta? Okazuje się, że dla Usyka najważniejsze są przygotowania i myśl o wywalczeniu tytułu mistrza świata WBC.

– Zdobycie tego brakującego pasa będzie szczytowym momentem mojej kariery. Nie zwracam uwagi na Fury’ego, na to co mówi i jak się zachowuje. Niektórzy nabrali się na to i polegli. Ja skupiam się wyłącznie na sobie i swoich przygotowaniach. Oglądamy za to z trenerem walki Fury’ego i staramy się przygotować na wszystko, co on nam zaproponuje w ringu. Mam nad nim swoje przewagi, mam na niego plan i muszę go przechytrzyć.

Usyk uważa, że jego wielką motywacją jest ojczyzna oraz rodacy. Oleksander walczy dla rodaków i ojczyzny. Ukrainiec zasugerował, że Fury’emu brakuje motywacji, gdyż walczy wyłącznie dla siebie.

– Każdego dnia, gdy wstaję o piątej rano pobiegać, myślę o mojej ojczyźnie i rodakach. Myślę też o tych wszystkich żołnierzach, którzy walczą za mój kraj na pierwszej linii frontu. Oni poświęcają się również dla mnie i mojej rodziny. Zaraz po walce od razu lecę do mojego kraju, a rodakom ze wszystkich sił chcę dać radość tym zwycięstwem. Fury walczy tylko dla siebie, ja walczę dla całej Ukrainy, to jedna z moich przewag.

Oleksandr Usyk uważa, że świat boksu będzie stał za nim murem w pojedynku z Tysonem Furym. Ukrainiec wydaje się być pewny siebie i otwarcie przedstawia czym zamierza pokonać Anglika w ringu.

– Świat bokserski będzie w tej walce za mną. Aby pokonać Fury’ego nie muszę wcale być ciężki, muszę za to być zwinny i szybki. Nigdy nie zobaczysz grubego wilka w lesie.

Całą bokserską galę Ring of Fire z hitową walką Fury – Usyk możecie obstawić u legalnego polskiego bukmachera Fortuna.

TYPYKURSYBUKMACHER
Tyson Fury1.89Fortuna
Oleksandr Usyk2.04Fortuna

Kto wygra walkę Fury vs. Usyk?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
6
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pablo
1 miesiąc temu

Usyk. Jak walczysz dla Ukrainy to idź na front a nie.