Nowy main event pierwszej gali UFC w tym roku! Kontuzja na kilka dni przed wydarzeniem!

S
0
Opublikowano: 10 stycznia 2023

Pierwsza gala 2023 roku na kilka dni przed wydarzeniem straciła main event. Z walki wieczoru UFC Vegas 67 wypadł Kelvin Gastelum, ale federacja szybko znalazła zastępstwo.

Jak podał świetnie poinformowany dziennikarz ESPN Brett Okamoto, Kelvin Gastelum musiał wycofać się z powodu urazu szczęki. Nassourdine Imavov pozostał w main evencie UFC Vegas 67, ale nie musi już martwić się zbijaniem wagi.

Jak napisał wspominany dziennikarz, „Russian Sniper” najbliższy pojedynek stoczy w limicie kategorii półciężkiej. Nowym oponentem reprezentanta paryskiego klubu MMA Factory został słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi Sean Strickland.

„Pierwszy main event gali UFC 2023 roku doznał zmiany w ostatniej chwili. Gastelum wypadł z powodu urazu szczęki, Sean Strickland zgodził się go zastąpić w starciu z Imavovem. Wciąż pięć rund, ale tym razem w limicie 205 funtów, cytując oficjeli UFC. To druga gala z rzędu, którą zamknie pojedynek z udziałem Seana Stricklanda.”

Walczący pod pseudonimem „Tarzan” Amerykanin zamykał wespół z Jaredem Cannonierem miniony rok wydarzeniem UFC Vegas 66 w nocy z 17 na 18 grudnia . Strickland przegrał wówczas niejednogłośną decyzją sędziów, a niedługo później w obraźliwych słowach stwierdził, że arbitrzy „nie potrafią wykonać swojej pie***lonej roboty„. Była to druga kolejna porażka Amerykanina, który wcześniej uległ Alexowi Pereirze w eliminatorze do pasa.

Nassourdine Imavov, który swego czasu był mistrzem kategorii półśredniej polskiej organizacji TFL, już po raz drugi szykował się do walki z Kelvinem Gastelumem. Pierwszy raz spotkać się mieli na UFC 273 w kwietniu ubiegłego roku, jednak na drodze stanęła „papierologia” – Francuz nie otrzymał wizy.

Na UFC Vegas 67 zadebiutuje też oczywiście Mateusz Rębecki. Przeciwnikiem byłego już mistrza FEN w kategorii lekkiej będzie inny debiutant – Nick Fiore. Panowie wystąpią w przedostatniej walce karty wstępnej.

Zostaw ocenę
0
0