ksw 88 nowy rywal odzimkowskiego

Nikolić kontuzjowany! Albert Odzimkowski na XTB KSW 88 zmierzy się z multimedalistą turniejów BJJ!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 listopada 2023

Nemanja Nikolić doznał kontuzji i wypadł z gali XTB KSW 88. Albert Odzimkowski miał walczyć ze strikerem jednak po zmianie rywala przyjdzie mu się mierzyć z multimedalistą turniejów BJJ!

Podczas gali XTB KSW 88 ulubieniec fanów z Radomia Albert Odzimkowski (12-7), zmierzy się z czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu Jorge Luizem Bueno (10-3). Pojedynek odbędzie się 11 listopada w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu. Nemanja Nikolić, który pierwotnie miał walczyć z Odzimkowskim, musiał wycofać się z pojedynku z powodów zdrowotnych.

Gala KSW w Radomiu nie mogłaby się odbyć bez uwielbianego przez fanów Alberta Odzimkowskiego. Popularny „Złoty” ma za sobą sześć pojedynków w okrągłej klatce KSW. Ostatni raz walczył w listopadzie zeszłego roku, ale musiał uznać wyższość Henry’ego Fadipe. Przed tym starciem Albert zmierzył się z Tommym Quinnem i wygrał przez TKO już w pierwszej rundzie boju.

Wcześniej Odzimkowski miał trudniejszy okres w karierze, ale niezależnie od wyniku każde jego starcie było mocnym i efektownym pojedynkiem. Odzimkowski wygrał do tej pory dwanaście konfrontacji, z których aż jedenaście skończył przed czasem.

Jorge Bueno po raz drugi wchodzi do walki w KSW w ostatniej chwili. Po raz pierwszy zrobił to na gali KSW 79, gdzie również zastąpił Nemanja Nikolicia, ale w starciu z Dominikiem Humburgerem. Wówczas pojedynek nie ułożył się jednak po myśli Brazylijczyka. Bueno jest doświadczonym parterowcem, wielokrotnym medalistą zawodów grapplingowych i czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu. W MMA natomiast najczęściej nokautuje swoich rywali.

Brazylijczyk zadebiutował w mieszanych sztukach walki w roku 2017 i stoczył do tej pory czternaście pojedynków. Sześć walk zakończył posyłając przeciwników na deski, a dwa razy wygrał przez poddanie. „Jorginho” walczył głównie w Brazylii, ale konfrontował się też w Austrii, Czechach i Szwecji. Aktualnie jest po dwóch wygranych z rzędu.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments