niespodziewana lokalizacja ufc 298 volkanovski vs topuria

Niespodziewana lokalizacja gali UFC 298: Volkanovski vs. Topuria!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 listopada 2023

Dana White szef organizacji UFC ogłosił lokalizację gali UFC 298: Volkanovski vs. Topuria. 17 lutego 2024 roku organizacja zawita do Honda Center w Anaheim. Trzeba przyznać, że jest to niespodziewana lokalizacja.

Dana White dyrektor zarządzający organizacją UFC zamieścił na swoim profilu na instagramie krótkie nagranie video, w którym zdradził datę i lokalizację gali UFC 298: Volkanovski vs. Topuria.

Wydarzenie odbędzie się 17 lutego 2024 roku w Honda Center w Anaheim w Kalifornii. Będzie to zatem powrót najlepszej ligi MMA na świecie do tego miasta po dwuletniej przerwie. Organizacja UFC w ostatnich latach dość chętnie zagląda do Anaheim.

Ogłoszenie tej lokalizacji jest jednak dość niespodziewane, gdyż fani liczyli na to, że w 2024 roku UFC powróci do Los Angeles, w którym gościło po raz ostatni niema pięć i pół roku wstecz w sierpniu 2018 roku.

Cieszy fakt, że zdecydowano się na wybór dużej hali w USA na pojedynek o pas kategorii piórkowej. Ciężko bowiem wyobrazić sobie by Volkanovski i Topuria mieli toczyć bój w main evencie gali w Abu Dhabi lub Arabii Saudyjskiej.

O walce Alex Volkanovski vs. Ilia Topuria mówiło się od dłuższego czasu. Pojedynek ten był pierwotnie zestawiony na UFC 297 w Toronto jednak „The Great” wskoczył na zastępstwo do rozpiski UFC 294 i przegrał z Islamem Makhachevem. Australijczyk potrzebował odrobinę wytchnienia po nokaucie jednak zapewnia, że będzie gotowy w 100% na obronę pasa w walce z Ilią Topurią na UFC 298.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments