700 zawodników 10 mistrzostwa mma puławy

Niemal 700 zawodników zapisało się na 10. Mistrzostwa MMA w Puławach!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 marca 2024

Na 10. Mistrzostwa MMA Polska zarejestrowało się blisko 700 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Zakończyły się zapisy na 10. Mistrzostwa MMA. Na liście startowej znalazło się 687 zawodników i zawodniczek ze 141 klubów z całego kraju. Będzie to piąty turniej z rzędu, w którym wystartuje ponad pół tysiąca fighterów i drugi z największą liczbą startujących w historii Stowarzyszenia. Wstępnie zaplanowano aż 668 pojedynków, które rozegrają się w aż pięciu klatkach.

Dziesiąte wydarzenie z cyklu Mistrzostw MMA Stowarzyszenia MMA Polska odbędzie się w hali sportowej Grupa Azoty Arena w Puławach, przy ul. Lubelskiej 59. Stowarzyszenie MMA Polska po raz drugi w historii zawita ze swoim wydarzeniem do tego miasta. Ostatnie zawody w tym miejscu rozegrane zostały 11 czerwca 2022 roku. 10.

Podczas najbliższych zawodów w rywalizacji wezmą udział tzw. kadeci, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia oraz juniorzy (18-21 lat) i seniorzy, czyli osoby powyżej 21. roku życia. Zmagania amatorskich fighterów odbędą się 9 marca. Zawodnicy będą rywalizować od godziny 8:00. Turniej będzie transmitowany na żywo na profilu MMA Polska w serwisie YouTube, a na miejscu będzie otwarty dla publiczności.

10. Mistrzostwa MMA są pierwszym turniejem zaplanowanym przez Stowarzyszenie MMA Polska na ten rok.

Stowarzyszenie MMA Polska powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments