ksw natalia baczyńska

Natalia Baczyńska przed KSW 73: „To może być przekrojowa, mocna walka”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 sierpnia 2022

Podczas zbliżającej się gali KSW 73 do okrągłej klatki powróci Natalia Baczyńska, dla której będzie to druga walka w największej polskiej organizacji.

Bilety na galę KSW 73 dostępne w sprzedaży na ebilet.pl.

Natalia od dziecka interesowała się sportem, ale na matę trafiła dość przypadkowo.

– Przygodę ze sportami walki rozpoczęłam od jeet kune do – wspomina Natalia. – Na pierwszy trening wyciągnęła mnie koleżanka, która nie miała z kim ćwiczyć w parze. Przyznaję, że od razu mi się spodobało, chociaż wcześniej nie ciągnęło mnie do sportów walki. Ostatecznie jednak w liceum przerzuciłam się na biathlon.

Dla Natalii była to tylko czasowa przerwa od maty.

– Myśl o sportach walki cały czas gdzieś się we mnie tliła i gdy poszłam na studia, czułam, że cały czas ciągnie mnie na matę i w wieku około 21 lat wróciłam do treningów skupiając się już na MMA.

Natalia zbierała najpierw doświadczenie na zawodach Amatorskiej Ligi MMA i brała udział w turniejach grapplingowych, a w roku 2016 wkroczyła do zawodowego świata MMA. Debiut nie poszedł jednak po jej myśli.

– Od początku wiedziałam, że chcę zawodowo związać się z tym sportem. Patrząc jednak z perspektywy czasu myślę, że zaczęłam walczyć nieco za wcześnie. Byłam zawodniczką o dużych ambicjach, która bardzo chciała to robić, ale pod wieloma aspektami technicznymi nie byłam jeszcze gotowa.

Pełna rozmowa z Natalią Baczyńską jest dostępna pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4081

Zostaw ocenę
0
0