na gali ufc 297 w toronto odbędzie się walka o mistrzowski pas

Na gali UFC 297 w Toronto odbędzie się walka o pas mistrzowski!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 listopada 2023

Organizacja UFC zestawiła walkę o wakujący pas mistrzowski kategorii koguciej pań. W pojedynku o tytuł na gali UFC 297 w Toronto zmierzą się Raquel Pennington i Mayra Bueno Silva. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia 2024 roku.

Pierwotnie najważniejszym starciem wieczoru gali UFC 297 miał być pojedynek Alexander Volkanovski vs. Ilia Topuria. Sytuacja zmieniła się po tym jak Volkanovski wskoczył na zastępstwo do walki z Islamem Makhachevem. Na ten moment nie jest znany dokładny stan zdrowia Volka oraz to czy jego walka z Topurią faktycznie się odbędzie.

Matchmakerzy organizacji UFC postanowili zatem odpowiednio zadziałać i zadbać o to, żeby na gali w Kanadzie na pewno odbyło się jakieś zestawienie najwyższej rangi. 20 stycznia 2024 roku w octagonie zmierzą się Raquel Pennington i Mayra Bueno Silva.

Stawką walki pań będzie wakujący pas mistrzowski kategorii koguciej. Przypominamy, że pas ten zwakowała Amanda Nunes w czerwcu kiedy ogłaszała przejście na emeryturę. Historia zatoczy zatem pełne koło po siedmiu miesiącach, gdyż Brazylijka zwakowała tytuł na gali UFC 289, która także odbyła się w Kanadzie.

Wracając do mistrzowskiego zestawienia Na UFC 297. Raquel Pennington ma na koncie pięć zwycięstw z rzędu, ma w rekordzie także wygrane nad Irene Aldaną, niedawną pretendentką do pasa, a także nad byłą mistrzynią Mieshą Tate.

Mayra Bueno Silva ma na koncie trzy kolejne wygrane. Wynik Brazylijki wyglądałby jeszcze bardziej imponująco, gdyby nie zmiana werdyktu na no contest w ostatnim starciu z Holly Holm. Zawodniczka została początkowo zawieszona jednak później okazało się, że stosowała leki na ADHD, które bierze od wielu lat i komisarze USADA dobrze o tym wiedzieli. Stąd okres zawieszenia zdecydowanie skrócono i od razu w pierwszej walce po powrocie Bueno Silva zawalczy o mistrzowski tytuł.

Gala UFC 297 odbędzie się 20 stycznia w Toronto w Kanadzie. Na ten moment nie potwierdzono jeszcze areny, w której odbędzie się gala.

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments