8 mistrzostwa mma polska gliwice

Na 8 Mistrzostwach MMA odbyło się niemal 600 walk!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 października 2023

Ponad 700 zawodników zgłosiło chęć udziału w 8. Mistrzostwach MMA. Był to największy turniej amatorskiego MMA w historii kraju. Nie wszyscy zawodnicy zostali dopuszczeni do startów. Ostatecznie w ciągu dnia w pięciu klatkach odbyło się niemal 600 walk.

W minioną sobotę, 28 października, w Gliwicach odbyły się 8. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska. Wydarzenie przyciągnęło ponad siedmiuset amatorskich zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki.

Podczas 8. Mistrzostw MMA zawodnicy z całego kraju konfrontowali się w pięciu klatkach w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. Na zawody zgłosiło się 731 osób, z tego blisko 70 pań. 289 osób zapisało się do walk w kategoriach kadetów, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia. Juniorów (18-21 lat) zgłosiło się 163, a seniorów, czyli osób powyżej 21. roku życia, zapisanych zostało 279.

Po ostatecznej weryfikacji związanej z wagą, wymaganymi badaniami i dokumentami, do współzawodnictwa zostało dopuszczonych ponad 632 zawodników i zawodniczek reprezentujących ponad 150 klubów. Przez cały dzień w pięciu klatkach odbyły się 572 pojedynki. Były to największe amatorskie zawody MMA w historii kraju.

Stowarzyszenie MMA Polska po raz trzeci w historii zawitało ze swoim wydarzeniem do Gliwic. Turniej został zorganizowany w małej hali PreZero Areny Gliwice, jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. 8. Mistrzostwa MMA były przedostatnim turniejem zaplanowanym przez Stowarzyszenie MMA Polska na ten rok. Kolejne wydarzenie odbędzie się w grudniu w Warszawie.

Zawody w Gliwicach były również ostatnią szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności przed ostatecznym powołaniem zawodników do pełnego składu kadry juniorów i seniorów. Nowa kadra juniorów i seniorów już w listopadzie wyruszy na Mistrzostwa Świata IMMAF 2023. Wydarzenie to odbędzie się w dniach od 19 do 26 listopada w Tiranie, stolicy Albanii.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments