morderca córki harrisa

Morderca córki Walta Harrisa może otrzymać karę śmierci!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 listopada 2022

Ibraheem Yazeed, morderca córki Walta Harrisa może otrzymać karę śmierci. Taką informację wydało biuro Steve’a Marshalla, Prokuratora Generalnego Stanu Alabama. Yazeedowi postawiono trzy zarzuty i wystarczy by został uznany winnym jednego z popełnionych czynów, aby otrzymał karę dożywotniego pozbawienia wolności, a nawet karę śmierci!

Biuro Prokuratora Generalnego opublikowało informację niecałe trzy lata po tym jak po długich miesięcznych poszukiwaniach odnaleziono zwłoki zaginionej Anii Blanchard. Ojczymem dziewczyny był Walt Harris, zawodnik organizacji UFC, a porwanie i morderstwo młodej dziewczyny mocno wstrząsnęło całą społecznością MMA.

Przedstawiciele biura z hrabstwa Macon podali, że według nich Yazeed porwał 19-letnią dziewczynę na stacji benzynowej. Mężczyzna zaciągnął dziewczynę do jej własnego samochodu, a podczas postoju na innej stacji benzynowej kamery monitoringu uchwyciły moment, w którym Ibraheem opuszcza pojazd przez drzwi od strony pasażera tylko po to by po paru minutach do niego wrócić i odjechać.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia morderstwa jednak nie była to jedyna zbrodnia jakiej dokonał!

Yazeed przyznał, że zamordował Blanchard. Swe zachowanie motywował tym, że broniąca się dziewczyna chciała sięgnąć po broń, więc postanowił ją uciszyć. Do tego morderstwa nigdy by jednak nie doszło, gdyby tylko Ibraheem pozostał za kratkami aresztu.

W toku sprawy wyszło bowiem na jaw, że mężczyzna przebywał na wolności po opłaceniu kaucji za próbę porwania i popełnienia morderstw w hotelu Montgomery. Gdyby w tamtym czasie sąd nie zgodził się na wypuszczenie Yazeeda z aresztu, ten nigdy nie spotkałby córki Walta Harrisa.

Po pobraniu próbek DNA od Ibraheema udowodniono mu także inne morderstwo. Okazało się, że rok przed zamordowaniem Blanchard mężczyzna pozbawił życia 29-letniego Stephena Hamby.

„Aniah’s Law” – nowe prawo ku pamięci zamordowanej dziewczyny.

Angela Haley-Harris, żona Walta Harrisa i matka zamordowanej Anii poinformowała dodatkowo, że Stan Alabama przyjął poprawki prawne proponowane przez rodzinę i adwokatów zmarłej Blanchard. Wprowadzono specjalne prawo, które uniemożliwi opuszczenie aresztu po uiszczeniu kaucji osobom oskarżonym o porwanie, próbę zabójstwa, dokonanie morderstwa.

Zostaw ocenę
0
0