Mirosław Okniński o Pudzianowskim: „Jest średnio mądry, jeśli chodzi o pracowitość. Szkoda mi…”

S
16
Opublikowano: 16 czerwca 2023

Mirosław Okniński ponownie wypowiedział się o swoim byłym podopiecznym, Mariuszu Pudzianowskim. Trener Akademii Sportów Walki Wilanów porównał strongmana do innego swojego zawodnika, Szymona Kołeckiego.

Okniński był pierwszą osobą, która wprowadzała popularnego „Pudziana” do świata sportów walki. Pod jego wodzą Mariusz stoczył łącznie 3 walki, ale panowie rozstali się już po pierwszej porażce. O ile Pudzianowski szybko poradził sobie z Marcinem Najmanem i wygrał przez decyzję z Yusuke Kawaguchim, to przegrał z Timem Sylvią.

Założyciel i trener Akademii Sportów Walki Wilanów niejednokrotnie niepochlebnie wypowiadał się o „Pudzianie”, czego ten zresztą nie pozostawiał bez odpowiedzi. Mirosław Okniński zmienił jednak zdanie o swoim byłym podopiecznym, który ma ogromny wkład w wypromowanie MMA w Polsce.

W rozmowie z Arturem Przybyszem szkoleniowiec przyznał, że Pudzianowski mógłby o wiele więcej osiągnąć. Założyciel Akademii Sportów Walki Wilanów porównał go do Szymona Kołeckiego, z którym Mariusz przegrał w 2019 roku. Zdaniem Oknińskiego sztangista jest znakomitym przykładem, co można osiągnąć ciężkimi treningami, czego brakuje byłemu strongmanowi.

„Ja Mariusza nawet lubię. Po prostu szkoda mi jego potencjału. Można było to inaczej wykorzystać… Najbardziej jestem zadowolony z pracy z Kołeckim. Wyznaczamy zadania, on je realizuje i są efekty. Na 11 walk wygrał 10. Tylko jedną przegrał. Jest pracowity, solidny i mądry. A Pudzianowski jest średnio mądry, jeśli chodzi o pracowitość, to robi to, co lubi, a nie to, co powinien robić. Ale ja go lubię. Ma ogromny wkład dla polskiego MMA, ma czarny pas w promowaniu polskiego MMA.”

Zostaw ocenę
22
12
Subscribe
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antydajman
1 rok temu

Mirek nie januszuj

DzikiWonsz
Reply to  Antydajman
1 rok temu

Każdy wie że Pudzian to żaden zawodnik… Januszki mma oglądają Kompromitację Sztuk Walki i pieją jakie to światowe zawody…

Max
Reply to  DzikiWonsz
1 rok temu

Co by nie powiedział o Maruiszu Pudzianowskim, świętym nie jest i wiele można mu zażucić ale nie lenistwo. Łatwo jest usiąść w domu i krytykować nie tylko jego jako zawodnika ale rownież innych zawodników. To naprawde ciężka charórwa. Liznęłem amatorsko tego rodzaju sportów przez wiele lat i przynajmniej częściowo wiem ile trzeba włożyć wysiłku w przygotowaniu sie do zawodów. Druga sprawa Mariusz ma 46 lat i powiem szczerze, że nie mam pojęcia skąd On jeszcze bierze wogóle chęci do przygotowań do zawodowych walk w mma. Inna sprawa trenować na codzień a inna sprawa czynnie zawodowo to dalej robić. Wieku nie oszukasz i z roku na rok On ma co raz ciężej. To też trzeba wziąść pod uwage. Pozdrawiam.

Ewelina
1 rok temu

Mariusz ogólnie jest średnio mądry

Donald
1 rok temu

Mariusz średnio mądry ? Na czym te badania się opierają? Potencjał to on ma na budowę i to chyba za mało.

Joe
Reply to  Donald
1 rok temu

A co Ty masz do ludzi z budowy? Myślisz, że tam tylko pijaki i bez szkoły pracują? Dziś budowlanka Panie Uczony to często wykracza poza kompetencje większości społeczeństwa. Nie zapominaj o tym, że budowlanka to najbardziej dochodowa gałąź gospodarki w Polsce i w wielu krajach świata.

Babula
1 rok temu

A Okinsński jest poniżej normy mądry

zuzia
1 rok temu

de..l k…a ten okinski

Mlody
Reply to  zuzia
1 rok temu

Nie większy od ciebie . I na pan mów !!

Ciekawy
1 rok temu

Jak to jest że piszę że Pudzian jest średnio mądry a większość polaków takiej gotówki co on zarabia nigdy nie widzieli i widzieć nie będą. Biznesowo myślę że radzi sobie powyżej przeciętnej.

Tomek nowiczonek
1 rok temu

Ogólnie to on mądry jest, ale akurat nie w sztukach walki, bo tu mu średnio na jeża idzie . Pozdrawiam mojego chłopaka Krzyśka Wojnicza.

Emeryt
1 rok temu

Okinski od dluzszego czasu tylko krytykuje. Nic w zyciu nie osiagnal . Pudzian znowu pokazal jego nazwisko a on to zmarnowal. Mariusz to tytan pracy. Okinski obraza bo mu zazdrosci. Dla mnie to dziad jakich malo.

Przemek
1 rok temu

Pudzianowski to totalny tuman,dlatego tez nie ma baby ani rodziny,żadna by z nim nie wytrzymała,bo o czym z nim rozmawiać??,kompletny idiota.

Dawid
1 rok temu

Mariusz ma ogromną siłę ale w stójce nie ma szans w parterze to co innego dostał wjeby od szpilki i na tym to zakończmy

Robert
1 rok temu

Okninski mówi prawdę

Kudłaty
1 rok temu

Jak Mariusz jest średnio mądry, to niech okinski się pochwali do czego doszedł poza sportem.