kontrakt ufc

Mimo wygranej w Contender Series, Karolina Wójcik nie otrzymała propozycji kontraktowej od Dany White’a

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 sierpnia 2022

Mimo wygranej w Contender Series, Karolina Wójcik nie otrzymała propozycji kontraktowej od Dany White’a, prezesa organizacji UFC.

„Polska Zabójczyni” dopisała do rekordu czwarte kolejne zwycięstwo pokonując przez jednogłośną decyzję sędziów Sandrę Lavado. Zawodniczka, która w przeszłości toczyła boje dla takich organizacji jak EFC czy KSW w oczach trzech sędziów wygrała wszystkie rundy co zaowocowało punktacją 30-27 na kartach sędziowskich. Niestety Dana White nie zaoferował Karolinie kontraktu, który trafił w ręce Jamala Poguesa. Niekoniecznie oznacza to jednak, że Wójcik nie otrzyma więcej szansy na wywalczenie prawa do startów w najlepszej lidze MMA na świecie. Najlepszym przykładem na to jest właśnie Pogues, który trzy lata temu próbował już swoich sił w Contender Series i wtedy mimo wygranej również nie otrzymał propozycji związania się umową z najlepszą ligą MMA na świecie. Ponad to dzięki zwycięstwu w Las Vegas Polka będzie zapewne mogła negocjować wyższe stawki w trakcie rozmów z przedstawicielami innych organizacji.

Pozostałymi dwoma zawodnikami, którzy zgarnęli umowy z UFC są niepokonany w zawodowej karierze i legitymujący się passą sześciu kolejnych zwycięstw Clayton Carpenter, oraz legitymujący się serią ośmiu kolejnych zwycięstw Wenezuelczyk Erik Silva.

Zostaw ocenę
0
0