Michael Chandler przekonany, że ma lepsze zapasy od Makhacheva! „Nikt spode mnie nie wychodzi!”

S
0
Opublikowano: 12 listopada 2022

Już dziś na gali UFC 281 do oktagonu powróci Michael Chandler, który zmierzy się z Dustinem Poirierem. Amerykanin jest przekonany o swojej wygranej oraz o tym, że jest w stanie pokonać też mistrza dywizji – Islama Makhacheva.

Popularny „Iron” głęboko wierzy w to, że jest w stanie pokonać Dustina Poiriera, a jeśli zrobi to w sposób efektowny – otrzyma walkę z Islamem Makhachevem o pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Dagestańczyk jeszcze przed starciem z Charlesem Oliveirą, w którym wszedł na sam szczyt najlepszej dywizji UFC wykluczył możliwość title shota dla Chandlera. Ten jednak uważa, że jego zaplecze zapaśnicze sprawiłoby problem Makhachevowi.

Chcę, żeby Islam o mnie mówił i sam chcę o nim gadać. Uważam, że mam najlepsze zapasy w tej kategorii wagowej – powiedział w programie DC & RC „Iron Mike”Dobre, staromodne zapasy amerykańskiej szkoły i wierzę, że mogę go zgasić i pokonać.

Czy zasłużę na walkę o pas, jeśli pokonam Poiriera? Przekonamy się wkrótce. Zależy to od mojego występu i od tego, co postanowi UFC. Tak, czy inaczej będę gotowy.

Michael Chandler póki co w UFC pokazał raczej swoje umiejętności stójkowe, choć w jego 4. walkach nie brakowało obaleń. Zawodnik nie wyklucza tego, że bardziej postawi na grappling w najbliższym występie na UFC 281.

Sporo trenowałem zapasy, to mój as w rękawie. Każdy, kto śledził moją karierę zanim trafiłem do UFC wie, że sporo z nich korzystałem – zaliczyłem sporo slamów, potężnych obaleń, obijałem gości na macie. Jak sprowadziłem Tony’ego Fergusona – nie ruszył się. Tak samo działo się z wieloma innymi wcześniej, jak Charles Oliveira. Nikt spode mnie nie wychodzi!

Nie mówię tego po to, żeby komuś zaimponować, ale w tej sferze naprawdę czuję się świetnie. Kontroluję rywali w parterze. Mogę ich ściągnąć w dół, naciskać ich i zabrać do miejsca, do którego nie chcą trafić. Czy tak będzie w tej walce [z Poirierem]? Możliwe, zobaczymy. Ale zdecydowanie w tej sferze czuję się pewnie i mogę zdominować nie tylko Dustina Poiriera, lecz także z każdym innym lekkim – wliczając w to Islama Makhacheva.

Zostaw ocenę
0
0