Matt Brown UFC

Matt Brown stoczy kolejną walkę w UFC. Wiemy z kim zmierzy się Nieśmiertelny!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 lutego 2023

Matt Brown to nazwisko znane każdemu fanowi organizacji UFC. Amerykanin walczy w najlepszej lidze MMA na świecie od piętnastu lat i właśnie ogłosił swój kolejny pojedynek! Nieśmiertelny zamelduje się ponownie w octagonie 13 maja, a jego rywalem będzie równie doświadczony oponent.

Matt Brown (23-19) to zawodnik, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. „The Immortal”, czyli Nieśmiertelny walczy dla najlepszej organizacji MMA na świecie od 2008 roku. Brown jest jednym z wielu weteranów programu The Ultimate Fighter, którzy po udziale w TUFie przez wiele lat cieszyli fanów startami w UFC.

Największym sukcesem Browna w UFC jest pamiętna seria siedmiu kolejnych zwycięstw, którą Matt zanotował w latach 2012-2014. Matt wygrał sześć z siedmiu walk przez KO/TKO i stanął oko w oko z Robbiem Lawlerem. Niestety Brown uległ rywalowi po pięciorundowej batalii i później nastał gorszy okres w karierze strikera słynącego z żelaznej kondycji.

Matt Brown ujawnił powrót do octagonu w podcaście „The Fighter vs. The Writer”. Zawodnik z Ohio zdradził nazwisko rywala oraz cele na ten pojedynek, a także opowiedział odrobinę na temat swojego podejścia do treningów oraz walki i porównał je do codziennego życia.

„Wracam i będę rozbijał twarze rywali. Court jest świetnym gościem, spędzaliśmy nawet wspólnie czas w przeszłości. Doskonały zawodnik. Wiesz obaj mamy też złe przejścia, obaj przedawkowaliśmy i on uczynił z tego punkt zwrotny w swoim życiu. Bardzo go szanuję, ale naprawdę jak wejdziemy do octagonu to zamierzam rozbić mu twarz łokciami. W moim wypadku nie nazwałbym walk czymś trudnym, tak samo jak treningi nie są dla mnie trudne, oczywiście trzeba mieć trochę talentu i włożyć w to pracę jednak samo wejście do octagonu sprawia, że czujesz się jak gwiazda, wierzysz że możesz osiągnąć wszystko. Fani pytają mnie skąd ta długa przerwa, cóż słuchajcie po prostu samo życie, nie planowałem tego jednak to właśnie pierdolone życie jest dla mnie trudne i ciężkie stąd taka pauza. Teraz dostałem dwie oferty mogłem wybierać między Courtem, a młodszym rywalem. Zwykle nie mam możliwości wyboru, więc podjąłem decyzję by bić się z Courtem. Słuchajcie jak mam być szczery ten młodszy gość myślę, że byłby dla mnie łatwiejszy do przejścia. Wybrałem jedną z dwóch kart i wkrótce okaże się czy dokonałem dobrego wyboru.”

Wiemy z kim zmierzy się Nieśmiertelny!

Rywalem Matta Browna będzie Court McGee (21-11) równie doświadczony zawodnik, który także w przeszłości brał udział w programie The Ultimate Fighter. McGee nigdy nie osiągnął w UFC takiej renomy jak Lawler, więc jest to dla niego szansa by przed przejściem na emeryturę jeszcze poprawić wartość swego nazwiska i zgarnąć najcenniejszy skalp.

Zostaw ocenę
0
0