michał królik ksw epic walka vaclav sivak

Matrix w KSW! Michał Królik zmierzy się z mistrzem RFA i WAKO Pro na KSW EPIC!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 stycznia 2024

Michał Królik podpisał kontrakt z federacją KSW i zaliczy występ na gali KSW EPIC. Popularny Matrix zmierzy się z Vaclavem Sivakiem, mistrzem RFA i WAKO Pro.

Federacja KSW przygotowała nie lada gratkę dla wszystkich fanów muay thai. 24 lutego na gali XTB KSW EPIC w Gliwicach dojdzie do pojedynku właśnie w tej dyscyplinie. Jakby tego było mało zawodnicy zamiast dużych rękawic, założą standardowe rękawice do MMA, tak zwane piąstkówki.

Michał Królik to zawodnik, który jest już znany kibicom federacji KSW. Choć fighter ten nominalnie walczy w kickboxingu i muay thai to Matrix zaliczył występ na gali GENESIS: Barnett vs. Różalski. Królik zmierzył się wtedy z Bartoszem Batrą w starciu na gołe pięści.

Tym razem Królik będzie mógł w pełni wykorzystać swój arsenał technik od kopnięć, ataków kolanami poprzez uderzenia łokciami. Michał to zdobywca tytułu zawodowego mistrza świata WAKO Pro. Ponad dwadzieścia razy wywalczył tytuł mistrza Polski w kickboxingu. Jest multimedalistą mistrzostw Europy i innych turniejów międzynarodowych.

Polak nie będzie miał łatwej przeprawy, gdyż zmierzy się z dziewięć lat młodszym, 24-letnim Czechem Vaclavem Sivakiem. „BadSivak” to mistrz organizacji RFA oraz posiadacz pasów WAKO PRO. tytuł zawodowego mistrz świata WAKO Pro. Ponad dwadzieścia razy wywalczył tytuł mistrza Polski w kickboxingu. Jest multimedalistą mistrzostw Europy i innych turniejów międzynarodowych.

Sivak będzie miał w tej walce przewagę warunków fizycznych jednak doświadczenie będzie bez wątpienia stało po stronie Polaka.

Próbkę umiejętności Sivaka możecie zobaczyć w kilku materiałach video poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=auz2m57m_Lw&pp=ygUJcmZhIHNpdmFr
https://www.youtube.com/watch?v=aqNox0MGMNw&pp=ygUJcmZhIHNpdmFr
Zostaw ocenę
2
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments