Mateusz Rębecki o walce z Gamrotem UFC

Mateusz Rębecki na temat walki z Gamrotem: „Jesteśmy Polakami, lubimy się. Powinniśmy zdobywać świat i walczyć…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 czerwca 2023

Mateusz Rębecki był jednym z gości programu Koloseum emitowanego na antenie Polsatu Sport. Polski lekki robi furorę w organizacji UFC i bardzo szybko może dołączyć w rankingu do wysoko notowanego Mateusza Gamrota. W trakcie programu padł temat walki Rębecki vs. Gamrot. Co odpowiedział na ten temat Rebeasti?

Przywykliśmy do tego na naszym „podwórku” MMA, że jeśli dwóch Polaków spisuje się świetnie i walczy w w tej samej kategorii wagowej w jednej organizacji to prędzej czy później dojdzie do ich konfrontacji. Ciut inaczej sprawa wygląda w UFC, gdzie zakontraktowanych jest około 500 zawodników i do takiej sytuacji dojść może, ale wcale nie musi.

Mateusz Rębecki był gościem magazynu „Koloseum”, który jest emitowany przez stację Polsat Sport. Głównym tematem dyskusji była oczywiście efektowna wygrana Rębeckiego z Loikiem Radzhabovem. Dedykowany artykuł na temat tego starcia znajdziecie tutaj. UFC: Mateusz Rębecki potężnie okopał Radzhabova!

W trakcie rozmowy z prowadzącymi „Rebeasti” został także zapytany o ewentualną walkę z Mateuszem Gamrotem. Oto co odpowiedział Rębecki:

„Nie. Ustaliliśmy razem z Gamerem, że nie chcemy. Tak samo jak dla mnie to jest męczące, to i dla niego musi być. Jak kiedyś chciałem się dostać do UFC, to wszyscy się pytali, tak teraz widzę, że pytanie o Gamera jest notoryczne, choć dalej utwierdzam się w tym, że nie chcę. Razem się utwierdzamy (w tym przekonaniu). Ludzie nie chcą nawet uszanować tego, że nie chcemy. To jest takie trochę przykre, bo jesteśmy Polakami, znamy się prywatnie, lubimy się, a dalej jest ciągnięty ten temat. Kurczę, może uda mi się kiedyś ukrócić to, ale niestety widzę, że Polacy muszą szukać starcia, które jest według mnie bez sensu. Uważam, że powinniśmy zdobywać świat i walczyć z każdą inną nacją, tylko nie swoją.

Zostaw ocenę
4
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments