ufc wróci do polski

Mateusz Gamrot zdradza, że UFC planuje powrót do Polski! Odbyły się pierwsze dyskusje z zarządcami hal sportowych.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 marca 2023

Mateusz Gamrot był gościem w Hejt Parku, audycji nadawanej na Kanale Sportowym na platformie youtube. Polak zdradził, że organizacja UFC planuje powrót do Polski! W jaki sposób do takich informacji dotarł „Gamer”?

UFC sporadycznie organizuje gale MMA w Polsce, do tej pory odbyły się w naszym kraju dwa wydarzenia najlepszej ligi MMA na świecie. Pierwsze w Krakowie w 2015 roku, a drugie w Gdańsku w 2017 roku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w obu wydarzeniach w walkach wieczoru nie walczyli Polacy! Main eventem gali w Krakowie było bowiem rewanżowe starcie CroCopa z Gonzagą natomiast walką wieczoru gali w Gdańsku był pojedynek Darrena Tilla z Cowboyem Cerrone.

W trakcie rozmowy z Maciejem Turskim z Kanału Sportowego „Gamer” powiedział:

„UFC prawdopodobnie wróci w przyszłym roku do Polski. Odbyły się już nawet pierwsze dyskusje z zarządcami hal sportowych w naszym kraju. W środę w trakcie dnia medialnego przedstawicielka UFC oprowadzała mnie po backstage, powiedziała mi parę zdań, że rozmawiała z tą i inną halą. Nawet wspominała, że chciałaby bym walczył wysoko w głównej karcie. Wiesz od planu do realizacji jest daleka droga, ale jeśli Amerykanie sami wyszli z tą propozycją to już petarda. Zapraszam was, ugościmy was tak że wszyscy będą szczęśliwi.”

Biorąc pod uwagę fakt, że mamy sporo reprezentantów w UFC wystarczy wymienić dwoje byłych mistrzów w postaci Jana Błachowicza i Joanny Jędrzejczyk, a do Mateusza Gamrota dorzucić Marcina Tyburę, Michała Oleksiejczuka i Karoliną Kowalkiewicz i karta walk „dopakowana” najlepszymi polskimi nazwiskami związanymi kontraktem z najlepszą ligą MMA na świecie miałaby wiele sensu. Ponad to UFC może spokojnie do tego czasu jeszcze wzmocnić/rozbudować kilka kategorii kolejnymi reprezentantami Polski.

Zostaw ocenę
0
0