mateusz gamrot jedyną opcją ufc

Mateusz Gamrot jedyną opcją UFC? Polak ponownie może zostać zastępcą w walce o pas

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 maja 2024

Wiele wskazuje na to, że w przypadku problemów zdrowotnych Makhacheva lub Poiriera to Mateusz Gamrot wskoczy do walki o pas na UFC 302 w Newark.

Już w najbliższą sobotę 1 czerwca w Prudential Center odbędzie się gala UFC 302 z hitową walkę Islam Makhachev vs Dustin Poirier. Kibice MMA na całym świecie z niecierpliwością oczekują na pojedynek o pas mistrzowski UFC w kategorii lekkiej.

Póki co z obozów obu zawodników dochodzą wyłącznie dobre informacje, nie ma zatem powodów do obaw o to, że któryś z fighterów na dni przed galą wycofa się z wydarzenia.

W razie gdyby jednak któremuś z bohaterów main eventu przydarzyło się jakieś nieszczęście rodzi się niemały problem. Jak poinformował profil Championship Rounds na platformie X, Arman Tsarukyan nie będzie rezerwowym w walce wieczoru UFC 302 przez wzgląd na zawieszenie nałożone przez komisję. Tsarukyan podczas wyjścia do walki na UFC 300 uderzył kibica.

Charles Oliveira ostatnio sporo podróżuje, prowadzi seminaria i spędza czas na rozrywce z rodziną i nastawia się na pojedynek z Covingtonem w kategorii półśredniej. Justin Gaethje ma zawieszenie medyczne po nokaucie w starciu z Maxem Hollowayem.

Gamrot zastępcą w walce wieczoru UFC 302?

Oznacza to, że z topowej piątki rankingu dostępny jest jedynie Mateusz Gamrot. Polak jest zatem jedyną opcją dla UFC na wypadek gdyby Makhachev lub Poirier doznaliby kontuzji lub mieliby problem ze zbijaniem wagi.

Niewykluczone zatem, że Gamrot, który pojawi się na UFC 302 wraz z Poirierem, będzie musiał nastawić się na to by wypełnić limit wagowy 155 funtów wspólnie ze swoim klubowym kolegą z maty American Top Team.

Oczywiście na ten moment są to jedynie spekulacje, gdyż tak jak pisaliśmy we wstępie zarówno mistrz jak i pretendent czują się dobrze i nic nie wskazuje na to by mieli się wycofać z walki.

Pojedynek Islama Makhacheva z Dustinem Poirierem oraz wszystkie pozostałe walki gali UFC 302 możesz obstawić u legalnych polskich bukmacherów.

Islam Makhachev
VS
Dustin Poirier
1 1.18
2 4.8
1 1.18
2 5
Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments