marvin vettori vs brendan allen na gali ufc w kwietniu

Marvin Vettori vs Brendan Allen – walka o miejsce w TOP 5 rankingu

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 stycznia 2024

Marvin Vettori był gotów zmierzyć się z Sharą Magomedovem. UFC miało jednak inne plany i zestawiono Włocha z Brendanem Allenem, będzie to bój o miejsce w TOP 5 rankingu.

Organizacja UFC ogłosiła bardzo mocny pojedynek w kategorii średniej. Plasujący się na piątym miejscu rankingu kategorii do 84 kilogramów Marvin Vettori zmierzy się w octagonie z Brendanem Allenem, zajmującym ósmą lokatę w rankingu.

Włoch to były pretendent do mistrzowskiego tytułu, który w ostatnich latach walczy w kratkę przeplatając zwycięstwa z porażkami. „The Italian Dream” pokonał Kevina Hollanda, Paulo Costę i Romana Dolidze jednak zanotował także przegrane z Israelem Adesanyą, Robertem Whittakerem oraz Jaredem Cannonierem.

Warto zwrócić uwagę na statystyki Vettoriego, który choć zawsze jest skory do bitki i trudny do pokonania to sam ma na koncie zaledwie dwa zwycięstwa przez KO/TKO w całej zawodowej karierze!

Zaledwie 28-letni Amerykanin zanotował doskonałą passę sześciu zwycięstw z rzędu, co więcej aż pięciu rywali zdołał skończyć przed czasem. „All In” jest kolejnym po Dustinie Poirierze zawodnikiem z Luizjany, który może wyrosnąć na gwiazdę organizacji i doczekać się kasowych walk o najwyższe cele.

Marvin Vettori to bez wątpienia najmocniejszy rywal w dotychczasowej karierze Brendana Allena. Wydaje się, że gameplan obu zawodników na ten pojedynek jest łatwy do rozszyfrowania. Włoch będzie starał się utrzymać walkę w stójce natomiast Amerykanin będzie chciał wykorzystać doskonałe zapasy i grappling, aby przenieść walkę na matę.

Do pojedynku Marvin Vettori vs Brendan Allen dojdzie 6 kwietnia na mniejszej gali UFC. Wydarzenie odbędzie się na tydzień przed jubileuszową galą UFC 300.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments