Mariusz Joniak vs Tobiasz Le na KSW 91 w Libercu

Mariusz Joniak vs. Tobiasz Le – starcie w kategorii koguciej dodane do KSW 91

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 stycznia 2024

Gala KSW 91 w Libercu zyskała właśnie kolejne zestawienie. 17 lutego w okrągłej klatce zmierzą się Mariusz Joniak i Tobiasz Le. Ten pojedynek zakontraktowano w kategorii koguciej.

Na kolejnej gali KSW w Czechach dojdzie do starcia dwóch reprezentantów Polski. Na gali KSW 91 w Libercu w klatce federacji zmierzą się Mariusz Joniak i Tobiasz Le. Starcie w kategorii koguciej urozmaici rozpiskę gali, która odbędzie się 17 lutego w Libercu.

Mariusz Joniak ma za sobą dwie walki w KSW. Zadebiutował w okrągłej klatce podczas gali XTB KSW 86 pokonując Sebastiana Romanowskiego. We wrześniu roku 2023 starł się z Miljanem Zdravkoviciem, ale musiał uznać jego wyższość w boju. Przegrana ta przerwała fantastyczną serię siedmiu wygranych z rzędu w wykonaniu Mariusza.

Zawodnik z Bielawy jest posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu i świetnie czuje się rywalizując w parterze. Z jedenastu zwycięskich pojedynków aż osiem kończył poddając swoich rywali, a sześć razy wygrywał już w pierwszej rundzie. Joniak rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2016. W tym czasie stoczył szesnaście konfrontacji, z których jedenaście wygrał.

Tobiasz Le ma za sobą udany debiut w KSW. W październiku zeszłego roku zmierzył się z Carlem McNallym i po efektownej walce wygrał z nim przez techniczny nokaut. Reprezentant klubu Octagon Team Cieszyn na zawodową scenę MMA wkroczył w roku 2022. Do dziś stoczył pięć pojedynków, cztery z nich wygrał, a trzy razy tryumfował nokautując rywali.

Zanim Tobiasz rozpoczął profesjonalną karierę, rywalizował z sukcesami na zawodach amatorskich. Był medalistą turniejów Amatorskiej Ligi MMA i Stowarzyszenia MMA Polska. Na swoim koncie ma również tytuł mistrza Polski. Został także powołany do kadry Polski i rywalizował podczas mistrzostw świata i Europy przygotowanych przez organizację IMMAF.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments