marcin tybura vs tai tuivasa na ufc 298 w anaheim

Marcin Tybura vs Tai Tuivasa na UFC 298 w Anaheim!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 grudnia 2023

Marcin Tybura zapisze na swoim koncie kolejny występ w octagonie UFC. Polak zmierzy się z Taiem Tuivasą, 17 lutego 2024 roku na gali UFC 298 w Anaheim.

Marcin Tybura to niezwykle doświadczony zawodnik kategorii ciężkiej. 38-letni Polak występuję w najlepszej lidze MMA na świecie od 2016 roku i ma na koncie już 18 walk w octagonie UFC.

Organizacja UFC ogłosiła dziś kolejną walkę z udziałem Marcina Tybury. Zawodnik z Uniejowa wystąpi na gali UFC 298 w Anaheim. Wydarzenie odbędzie się 17 lutego 2024 roku.

Rywalem Polaka będzie Tai Tuivasa. Dojdzie zatem do pojedynku zawodników zajmujących miejsce obok siebie w czołowej dziesiątce rankingu UFC w kategorii ciężkiej.

„Bam Bam” pomimo trzech porażek z rzędu plasuje się na dziewiątej lokacie natomiast „Tybur” zajmuje miejsce numer 10. Wydaje się, że jest to zatem idealne zestawienie, które pokaże w jakim miejscu aktualnie jest Marcin Tybura.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Tuivasa jest, aż osiem lat młodszy od Polaka. Australijczyk będzie także zapewne cięższy, gdyż zwykle musi zbijać kilogramy by zmieścić się w limicie królewskiej kategorii wagowej.

Patrząc w rekordy obu zawodników łatwo można dostrzec, że Tybura pokonywał zawodników, z którymi Tuivasa przegrywał, natomiast Tai ma z kolei w rekordzie kilka wygranych nad fighterami, którzy pokonywali Marcina.

Kto jest faworytem walki?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments