marcin held pokonał marcina szymańskiego po świetnej walce

Marcin Held pokonał Romana Szymańskiego po świetnym starciu

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 czerwca 2024

Roman Szymański i Marcin Held stanęli oko w oko w klatce federacji KSW. Dwóch świetnych lekkich zmierzyło się na gali KSW 95 w Olsztynie.

Roman Szymański jest zawodnikiem, który od lat walczył na galach FEN, a następnie na eventach KSW. W przeciwieństwie do Szymańskiego, Marcin Held toczył boje głównie za granicami Polski. Held bił się w Bellatorze, UFC i PFL.

Dziś na gali KSW 95 w Olsztynie doszło do pojedynku Szymańskiego z Heldem. Który z doświadczonych lekkich okazał się lepszy?

Roman Szymański rozpoczął od serii niskich kopnięć. Marcin Held podjął próbę frontalnego kopnięcia na głowę. Kolejne potężne niskie kopnięcie Szymańskiego. Held odpowiada lowkickiem. Wymiana ciosów. Held trafia mocną kombinacją. Marcin ponawia akcję i Romek najwyraźniej odczuł już te ciosy. Zawodnik Czerwonego Smoka chce iść w parter jednak Held dobrze się broni pod siatką. Marcin Held odwraca sytuację, obala Szymańskiego i pracuje z góry w parterze. Held poszedł po dźwignię na nogę. Szymański ucieka jednak Tyszanin utrzymuje pozycję z góry. Held idzie po duszenie zza pleców. Rezygnuje z tej próby i wyprowadza ciosy pod siatką. Bardzo mocne ground and pound Marcina.

Próba długiego prawego prostego ze strony Szymańskiego. Niecelny atak. Zawodnik Bastionu i Ankosu odgryza się celnym lewym. Marcin odgryza się Romanowi, który podkręca tempo i jest coraz aktywniejszy. Dobra akcja Helda który skrócił dystans i sklinczował przeciwnika do siatki. Ładnie odwraca sytuację Szymański. Dobra praca obu zawodników, którzy raz za razem odwracają sytuację. Sporo zapasów i klinczu. Mocna próba gilotyny ze strony Helda. Tyszanin traci jednak pozycję i Szymański pracuje z góry. Koniec rundy.

Held poszedł na początku rundy po sprowadzenie. Szymański wybronił pierwszą próbę. Marcin niczym zaprogramowany kontynuował jednak akcję i przeniósł walkę na matę. Szymański powoli wstaje jednak Marcin Held robi wszystko by ponownie obalić rywala. Roman odwraca sytuację. Marcin Held wstaje. Szymański podejmuje kolejną próbę obalenia. Bardzo wyrównane starcie. Held udanie zachodzi za plecy Szymańskiego. Próba balachy w wykonaniu Helda w ostatnich sekundach.

Marcin Held pokonał Romana Szymańskiego po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments