Luke Rockhold Jake Paul

Luke Rockhold: „Jake Paul skończ wyzywać do walki lekkich i 50-letnich dziadków. Walcz z ludźmi w swoim limicie wagowym!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 stycznia 2023

Luke Rockhold, były mistrz Strikeforce oraz UFC w trakcie rozmowy z Arielem Helwanim zdradził, że jest zawodnikiem bez kontraktu. W ten sposób Rockhold może rozpocząć poszukiwania nowego „domu” i najwyraźniej jednym z celów Luke’a będzie doprowadzenie do walki z Paulem. Rockhold mocno skrytykował Jake’a.

38-letni Amerykanin największe sukcesy odnosił w latach 2011-2015 kiedy to najpierw zdobył mistrzostwo organizacji Strikeforce, a następnie po wchłonięciu tej organizacji przez UFC rozpoczął marsz po tytuł mistrzowski kategorii średniej i zgarnął pas.

W ostatnich latach Rockhold próbował swoich sił w kategorii półciężkiej jednak w pojedynku z Janem Błachowiczem Amerykanin wyraźnie odstawał siłowo i został posłany przez Polaka na deski, a powrót do kategorii średniej na bój z Paulo Costą zakończył się dla Luke’a porażką po decyzji sędziów.

Po przegranej z Brazylijczykiem Luke ogłosił przejście na emeryturę co wielu fanów jak i zawodników UFC przyjęło ze sporym rozczarowaniem doceniając zarówno dawne osiągnięcia jak i postawę Amerykanina w walce z Costą. Okazuje się jednak, że Rockhold poprosił o zwolnienie z UFC, to się udało i teraz jako wolny strzelec, zawodnik bez kontraktu może sam decydować o swoim dalszym losie.

Teraz Amerykanin w rozmowie z Arielem Helwanim zdradził, że jest wolnym fighterem.

„Jestem wolnym zawodnikiem. Nie mam kontraktu i jestem gotowy na to by rozpocząć nowy rozdział kariery. Każdy potrzebuje inspiracji, nowego miejsca, nowych wyzwań. W UFC czułem się wypalony, po prostu brakowało mi czegoś nowego, co by mnie napędziło i zachęciło do ciężkiej pracy i realizacji marzeń. Powrót do mocnych treningów i znalezienie motywacji było bardzo trudne, najgorsze były kontuzje i powrót do zdrowia, teraz zaczynam doceniać siebie, robię progres, wydaje mi się, że odnajduję właściwe tempo pracy.”

W rozmowie z TMZ Sports, Rockhold ostro skrytykował Jake’a Paula:

„Skończ walczyć z małymi gostkami, oni ważą po 70 kilo, a ty jesteś zawodnikiem kategorii średniej. Jake Paul jeśli chcesz zawalczyć z średnim proszę bardzo moje ręce są gotowe, możemy to zrobić kiedykolwiek, naprawdę jestem w stanie pokonać tego gościa nawet w śnie. Ten chłopaczek musi przestań się zachowywać durnie i opowiadać głupoty, że buduje karierę tocząc prawdziwe walki z mocnymi zawodnikami. Powiem to wprost, zacznij kurwa walczyć z ludźmi w twojej kategorii wagowej! Ponad to zmierz się z prawdziwym mistrzem, prawdziwym pretendentem. Skończ wyzywać do walki lekkich i 50-letnich dziadków tylko stań do boju z kimś kto może usadzić twój tyłek na deskach.”

Nie zdziwi nas zatem jeśli doczekamy się walki Luke Rockhold vs. Jake Paul na jednej z gal PFL PPV Super Fights!

Zostaw ocenę
0
0