leon edwards plany startowe

Leon Edwards ujawnia ambitne plany startowe i chęć walki o drugi pas mistrzowski!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 czerwca 2024

Leon Edwards to aktualny mistrz UFC w kategorii półśredniej. Anglik chciałby bronić trofeum, a następnie przenieść się do kategorii wyżej.

Leon Edwards ma już ustaloną datę kolejnego pojedynku w octagonie organizacji UFC. „Rocky” wejdzie ponownie do octagonu 27 lipca kiedy zmierzy się w rewanżowym boju z Belalem Muhammadem. Starcie Edwards vs Muhammad 2 odbędzie się na gali UFC 304 w Manchesterze.

32-letni zawodnik w rozmowie z dziennikarzami SkySports ujawnił ambitne plany startowe nie tylko na ten rok, ale również na 2025 rok. Edwards chciałby stoczyć w tym roku dwie walki.

– Jestem podekscytowany potencjalnym zdobyciem drugiego pasa mistrzowskiego UFC. Mój plan to taka walka w następnym roku. W tym roku chciałbym obronić dwukrotnie swój tytuł mistrza kategorii półśredniej, będę miał wtedy na swoim koncie 4 obrony.

Leon Edwards nie wykluczył, że w przyszłym roku także podjąłby się kolejnej obrony mistrzowskiego pasa dywizji półśredniej, a dopiero później przeniósł się do kategorii wyżej na superfight o pas mistrzowski.

– Może jedna obrona w następnym roku, a potem wielka walka w kategorii średniej. 6 walk o tytuły mistrzowskie… Taki mam cel. Dwie obrony w tym roku, jedna w następnym, a pod koniec 2025 roku walka o pas mistrzowski dywizji do 84 kilogramów UFC.

Kto wygra walkę Edwards vs Muhammad 2?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments