Laura Sanko komentatorka

Laura Sanko zostanie pierwszą komentatorką UFC w nowej erze! Znamy termin debiutu byłej zawodniczki w nowej roli!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 stycznia 2023

Laura Sanko zabiegała w ostatnich latach o to by zasiąść na stanowisku komentatorskim w trakcie gali UFC. Sanko chciała zostać pierwszą kobietą w nowej erze UFC, która skomentuje galę najlepszej ligi MMA na świecie. Dla przypomnienie ogółem Sanko zostanie drugą kobietą w historii, która skomentuje galę UFC. Pierwszą była kickbokserka Kathy Long, która komentowała galę… UFC 1!

Laura Sanko w ostatnich latach wielokrotnie domagała się tego by przedstawiciele organizacji UFC dali jej szansę wykazania się w roli komentatorki gali najlepszej ligi MMA na świecie.

Pracująca w roli reporterki w trakcie gal Dana White’s Contender Series oraz mniejszych gal UFC z cyklu Fight Night Laura Sanko w 2013 roku stoczyła nawet zawodowy pojedynek w MMA na gali żeńskiej organizacji Invicta FC, a wcześniej toczyła amatorskie boje dla organizacji Titan FC.

Nie może zatem dziwić fakt, że Sanko tak wypowiadała się na temat wymarzonej pracy komentatorki w kwietniu 2020 roku:

„Rozumiem doskonale ten sport, co bez wątpienia jest moją największą zaletą. Nie miałam absolutnie żadnego doświadczenia w pracy reporterskiej, a mimo to dostałam propozycję od UFC i od wielu lat pracuję przy mniejszych i większych galach oraz programach. Współpracowałam już z Dominickiem Cruzem, Paulem Felderem i Michaelem Bispingiem i żaden z nich nie miał z tym problemu. Moim celem jest otrzymanie pracy komentatorki gal UFC. Rozmawiałam już nawet na ten temat z paroma osobami z branży, nie mówię że to miałoby się stać już teraz jednak kiedyś w przyszłości, byłoby to bez wątpienia spełnienie moich marzeń.”

Poniżej kolejna wypowiedź Sanko, tym razem z września 2020 roku:

„Wiem, że jest wiele zawodniczek, które miały lepszą i bogatszą karierę niż ja. Jednak uwierzcie mi lata pracy w roli reporterki gal Invicta i UFC uświadomiły mnie w przekonaniu, że walczenie w klatce, a prowadzenie rzetelnej dyskusji, analizy czy komentarza to dwie zupełnie odmienne rzeczy. Spójrzcie na byłych i aktualnych fighterów, nie każdy nadaje się do tego fachu, a jedynie nieliczni jak Dominick Cruz, Daniel Cormier czy Michael Bisping dołączają do obsady gal na stałe. Myślę jednak, że ja po wielu latach pracy zyskałam już sporo fanów, zwłaszcza wśród tych hardkorowych, którzy oglądają wszystkie gale UFC czy Contender Series. Wierzę, że jestem w stanie to zrobić i będę do tego dążyła.”

Sanko zadebiutuje jako komentatorka już w najbliższy weekend na gali UFC Vegas 68: Lewis vs. Spivac. Sanko w taki oto sposób skomentowała przyznanie jej tej szansy.

„To był mój cel odkąd dołączyłam do ekipy telewizyjnej pracującej przy galach UFC. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę podążać śladami Kathy Long, która komentowała galę UFC 1. Uznaję to za wielkie wyróżnienie, że dołączę do tak wspaniałego składu komentatorów i wspólnie będziemy głosem, który będzie docierał do fanów komunikując i objaśniając im przebieg walk naszych doskonałych zawodników i zawodniczek.”

Na temat tego angażu wypowiedział się także Dana White, prezes organizacji UFC:

„Nie potrafię wyobrazić sobie lepszej osoby od Laury, do tego by zostać pierwszą kobietą, która skomentuje galę UFC w nowej erze. W ostatnich latach pracowała niezwykle ciężko i w pełni zasłużyła na tą szansę, jestem więcej niż dumny z faktu, że mogę być świadkiem tego momentu.”

Zostaw ocenę
0
0