martin lewandowski negocjacje partner tv ksw epic 2

Kto zastąpi viaplay i kiedy KSW EPIC 2? Szef KSW uchyla rąbka tajemnicy!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 kwietnia 2024

Martin Lewandowski wypowiedział się na temat negocjacji z potencjalnymi nowymi partnerami telewizyjnymi KSW. Szef KSW opowiedział także o KSW 100 i KSW EPIC 2.

Jubileuszowa gala KSW 100 odbędzie się w listopadzie w Gliwicach. Martin Lewandowski szef federacji KSW był gościem Andrzeja Kostyry w studiu, gdzie panowie porozmawiali o wielu interesujących tematach.

Redaktor Andrzej Kostyra z Super Expressu zapytał Martina Lewandowskiego jak KSW zamierza uczcić jubileusz i event KSW 100 i czy na tej gali do okrągłej klatki wejdą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov.

Szef federacji KSW odpowiedział

– No myślę, że to będzie takie trochę mniejsze wydanie KSW Colosseum, ale na tyle duże, że od strony oprawy wizualnej i grafiki gali będziemy chcieli żeby to było święto. Na szczęście mamy jeszcze do listopada trochę czasu, więc…

Kto pokaże gale KSW po odejściu viaplay?

Następnie tematem rozmowy była gala KSW EPIC. Padło pytanie o to czy ten projekt będzie kontynuowany i czy planowana jest gala KSW EPIC 2. Martin Lewandowski przyznał, że są takie plany, ale na ten moment ważniejsze są negocjacje z nowym partnerem, który będzie odpowiadał za transmisję gal KSW w telewizji lub na platformie streamingowej.

– Jeżeli chodzi o KSW EPIC, o ten projekt, to od początku mówiłem, że jeśli się przyjmie… Jest potencjał w tym projekcie natomiast teraz nie chciałbym mówić, ale nie dlatego że chcę coś dziwny sposób zataić.

– Mamy teraz ważniejszą rozgrywkę do stoczenia mianowicie viaplay kończy z nami współpracę no i to jest trochę powiązane. Nie wiadomo u jakiego partnera będziemy, jaki ten model biznesowy będzie. Mówienie i deklarowanie teraz, że KSW EPIC tak na pewno będzie w pay-per-view, może się okazać, że będzie partner który wszystko będzie chciał mieć w PPV albo będzie taki, który nie pozwoli na PPV… oczywiście my musimy się jeszcze na to wszystko zgodzić.

Szef KSW chce gal KSW EPIC dwa razy w roku

Następnie Martin Lewandowski zaznaczył, że osobiście chciałby, aby gale KSW EPIC odbywały się raz na pół roku.

– Także nie chcę deklarować jeżeli pytasz mnie osobiście to fajnie byłoby to kontynuować i raz na pół roku właśnie taką galę KSW EPIC stawiać w systemie PPV, a pozostałe gale mieć właśnie w systemie subskrypcyjnym, który dotychczas funkcjonuje. Do połowy 2025 roku jesteśmy bezpieczni jeżeli chodzi o kontrakt z viaplay, więc jeszcze jest długa perspektywa.

Szef KSW przekazał też, że federacja ma już za sobą wstępne rozmowy z trzema podmiotami. Na ten moment nie jest jeszcze jasne gdzie ostatecznie trafi KSW. Właściciele nie chcą się spieszyć, gdyż mają jeszcze przez ponad rok czasu ważną umowę ze skandynawską platformą streamingową.

– Pierwsze wstępne rozmowy już prowadzimy z trzema podmiotami. Trzy są w grze, chociaż ciężko to tak powiedzieć bo z jednymi jesteśmy dopiero na takim poziomie, że machamy do siebie, w innych dopiero się przedstawiamy, a w trzecim już jesteśmy na takim poważniejszym etapie rozmów. No i one też potrwają trochę, to nie jest łatwy deal, w sensie że to jest wieloletnia współpraca. Trzeba przemyśleć wszystkie rzeczy, nawet to co się może wydarzyć na rynku, to jakich zawodników zakontraktujesz, na jakie rynki chcesz wejść i tak dalej. To wszystko trzeba ująć we współpracy, więc to będą dłuższe rozmowy. Może któryś partner będzie chciał dogadać to szybciej, ale my mamy pełny komfort, mamy jeszcze pełny rok gwarantowany z pieniędzmi na stole.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments