ksw 91 valeriu mircea udusił leo brichtę

KSW 91: Valeriu Mircea udusił Leo Brichtę i uciszył trybuny w Libercu! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 lutego 2024

W walce wieczoru gali KSW 91 w Libercu zmierzyli się Valeriu Mircea i Leo Brichta. Stawką starcia Mircea vs Brichta był tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Valeriu Mircea to doświadczony zawodnik, który stosunkowo spokojnie buduje swą markę w europejskim MMA. „Samotny Wilk” stanął dziś przed szansą wywalczenia tymczasowego pasa federacji KSW w kategorii lekkiej.

Rywalem pochodzącego z Mołdawii zawodnika był Leo Brichta. Kariera młodego Czecha szybko nabrała rozpędu, można wręcz powiedzieć że eksplodowała w ostatnim roku. Brichta zgarnął, aż cztery nagrody KSW za występy w 2023 roku.

Jakim wynikiem zakończyła się walka o tymczasowy pas KSW w kategorii lekkiej? Kto wygrał walkę wieczoru gali KSW 91? Poniżej znajdziecie relację tekstową z walki Mircea vs. Brichta.

Na początku obaj zawodnicy wyprowadzali low kicki. Sporo kopnięć z obu stron. Mircea stara się dokładać ciosy pięściami do ataków. Wiele przyruchów w wykonaniu zawodników. Akcja w krótkim dystansie jednak choć zawodnicy trafiają to póki co są lekkie uderzenia. Mocny middle kick w wykonaniu Mircei. Długie kopnięcia Brichty. Obrotówka w wykonaniu Leo. Kombinacja lewy-prawy w wykonaniu Mołdawianina. Kolejne wysokie kopnięcie Leo. i jeszcze jedno! Solidne ataki Czecha. Mircea w świetnym stylu przeniósł walkę na matę w końcówce rundy. Wyrównana odsłona z minimalnym wskazaniem na Brichtę.

Niebezpieczne zderzenie kolanami przy próbie kopnięć. Brichta trafia kopnięciem jednak Valeriu Mircea świetnie przenosi walkę do parteru. Samotny Wilk może pracować z góry. Czech stara się skręcić. Mircea sprytnie udał, że pójdzie po dźwignię na stopę jednak szybko doskoczył do rywala żeby utrzymać go na macie. Valeriu poszedł po duszenie trójkątne rękoma. Brichta pokazuje sędziemu gest kciukiem, że wszystko jest ok. Mocna praca Mircei, dobra robota zapaśnicza Mołdawianina, który mimo nieudanego duszenia świetnie kontroluje przebieg walki. Wracamy do stójki. Brichta trafia lewym. Kopie i szuka szans ciosami. Mircea zachwiał się na nogach, Czech szybko do niego dopadł i starał się bić kolejnymi ciosami jednak Mołdawianin ładnie przeniósł walkę na matę. Dwa mocne ciosy Mircei z góry pod koniec rundy.

Brichta idzie na wymianę w krótkim dystansie jednak to Mircea trafia celnie. Czech ociera nos który ucierpiał w ataku Mołdawianina. Zawodnicy idą na totalną wojnę i wymieniają cios za cios. Valeriu trafia podbródkowym jednak Leo się broni i odpowiada mocnymi bombami. Samotny Wilk przenosi walkę na matę i pracuje z góry ciosami. Sędzia Goddard zwrócił uwagę Brichcie by nie uderzał Mircei w tył głowy. Valeriu dociska Leo do maty i do siatki. Mołdawianin kontroluje rywala. Brichta starał się kręcić z pleców i zdołał wrócić do pełnej gardy. Koniec trzeciej rundy.

Obaj zawodnicy trafiają, a Mircea wykorzystał moment i trafił Czecha na korpus. Brichta odpowiada. Udane sprowadzenie Valeriu Mircei. Mołdawianin ma rywala w parterze. Mircea szedł po dosiad, Leo starał się wykręcić i Valeriu wpiął się za plecy. Samotny Wilk atakuje ciosami. Brichta oddaje szyję i Mircea wpina duszenie zza pleców. Po walce! Valeriu Mircea udusił Leo Brichtę i został tymczasowym mistrzem KSW w kategorii lekkiej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments