ksw 90 hugo deux pokonał van steenisa

KSW 90: Hugo Deux pokonał Van Steenisa po decyzji sędziów

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 stycznia 2024

Na gali KSW 90 w Warszawie zmierzyli się Hugo Deux i Gino Van Steenis. Pojedynek zakontraktowano w kategorii lekkiej. Wynik walki Deux vs. Van Steenis.

W jednym z ciekawszych starć karty wstępnej gali KSW 90 w Warszawie zmierzyli się Hugo Deux i Gino Van Steenis. Pojedynek dwóch debiutujących w KSW zawodników zakontraktowano w kategorii lekkiej.

Francuz mieszka i trenuje w Polsce, a zawodową karierę rozpoczął od dwóch zwycięstw na galach organizacji Strife. Holender po raz pierwszy zawita nad Wisłę, jednak ma już w rekordzie wygraną nad jednym Polakiem.

Hugo Deux bardzo szybko wszedł w klincz jednak Gino Van Steenis dobrze się wybronił. Francuz wykorzystał jednak swoje doświadczenie z judo i wyciął rywala. Hugo miał dosiad jednak popełnił błąd, a silny Holender wyszedł z opresji i zyskał dominującą pozycję. Van Steenis chciał zajść za plecy rywala i wpiął nogi. Francuz dał radę wstać jednak to Gino może pracować pod siatką w lepszej pozycji. Celny podbródkowy w wykonaniu Holendra jednak Deux odgryza się ładną kombinacją prawy-lewy. Van Steenis wchodzi w nogi rywala, Holender odczuł ten cios. Kolejna dobra akcja Francuza, który najpierw wybronił obalenie, a następnie zdobył dosiad. Dobra praca ground and pound w wykonaniu Deuxa. Koniec rundy, która zapewne zostanie wypunktowana 10:9 na konto Francuza.

Gino Van Steenis zaatakował wysokim kopnięciem jednak przestrzelił. Hugo Deux jednak skrócił dystans i wszedł w klincz. Francuz pracuje pod siatką. Van Steenis zapiął podchwyt i chciał obalić Deuxa jednak ten się wybronił i wszedł w nogi rywala. Sędzia Łukasz Bosacki przerywa i nakazuje zawodnikom wznowienie walki w stójce. Holender trafia jednak Deux ponownie się wybronił i przeniósł walkę na matę. Konsekwentnie pracuje Francuz i choć jego styl walki jest mało efektowny to bez wątpienia jest efektywny. Holender spróbował trójkąta z pleców, nic z tego nie wyszło. Hugo Deux ponownie zdobywa dosiad. Koniec rundy, 10:9 dla Deux.

Van Steenis rozpoczął od low kicka. Deux trafia prostym. Gino próbuje atakować latającym kolanem w stójce. Deux jednak niczym zaprogramowany idzie w klincz. Holender trafia mocnym łokciem na rozerwanie klinczu. „Nemesis” przenosi jednak walkę na matę. Holender kręcił się z pleców do dźwigni jednak Deux się wybronił. Francuz robi wszystko by pracować z góry jednak Van Steenis ucieka do stójki i brutalnie atakuje rywala. Kanonada ciosów! Holender popełnia jednak błąd wdaje się w klincz i przegrywa pozycję. Deux kończy walkę na górze zdobywając krucyfiks.

Hugo Deux pokonał Gino Van Steenisa po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments