ksw 89 paweł pawlak pokonał michała materlę

KSW 89: Paweł Pawlak pokonał Michała Materlę

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 grudnia 2023

W co-main evencie gali KSW 89 w Gliwicach zmierzyli się Paweł Pawlak i Michał Materla. Stawką tej walki był pas mistrzowski KSW w kategorii średniej.

Pojedynek aktualnego mistrza kategorii średniej z byłym mistrzem tej dywizji był jednym z najciekawiej zapowiadających się starć gali KSW. Paweł Pawlak to zawodnik, który w przeszłości otrzymał szansę walk w prestiżowej organizacji UFC.

Michał Materla to znany wszystkim weteran federacji KSW, który uznawany jest za żywą legendę MMA w Polsce. Reprezentant Berserkers Team jest znany z niezłomnego charakteru i wielkiego serca do walki.

KSW 89 oraz kolejne wydarzenia federacji KSW obstawisz u legalnego polskiego bukmachera eFortuna.pl. Załóż konto, wypełnij kupon i skorzystaj z promocji trzech pierwszych zakładów bez ryzyka!

KSW 89: Pawlak vs. Materla

Paweł Pawlak atakuje kopnięciami i prostymi. Mistrz trafia mocnym prawym, który zatrzymał Materlę. Obaj zawodnicy rzucają obszerne ciosy. Na początku starcia wydaje się, że Pawlak jest szybszy od Michała. Berserker idzie po sprowadzenie jednak zawodnik Octopusa utrzymał się na nogach. Jednak ostatecznie to Pawlak idzie po obalenie i jest z góry jednak Materla wstaje. Mocny atak łokciem ze strony Pawlaka. Dwa mocne i precyzyjne ciosy Pawła. Mistrz trafia kombinacją bokserską. Kilka dobrych kopnięć Pawlaka. Michał Materla wszedł ciosami w rywala. Mamy wymianę. Ładnie rzucił Pawlak rywala na matę. Bardzo interesująca walka w wykonaniu mistrza, który sprytnie nadaje tempo i atakuje z doskoku.

Pawlak rozpoczyna rundę solidnym front kickiem. Michał Materla atakuje głównie pojedynczymi ciosami, a Paweł sprytnie schodzi z linii tych uderzeń. Materla trafia prawym. Paweł Pawlak trafił prawym, po którym lekko zachwiał się na nogach Szczecinianin. Materla atakuje jednak Pawlak trafia mocnym łokciem. Pawlak ładnie pracuje z kontry. Mistrz kategorii średniej jest aktywniejszymi, trafia częściej i celniej. Wyprowadzane przez Materlę kopnięcia low kickami na nogę wykroczną Pawlaka zaczęły przynosić efekty. Mocno zaczerwieniona lewa noga mistrza. Koniec rundy.

Bardziej statyczny Materla trafia w nos Pawlaka, jednak ten odpowiada kopnięciami, a także ciosami z doskoku. Dobra wymiana ciosów pod siatką. Pawlak trafia frontalnym kopnięciem w twarz Materli. Pawlak chciał wejść w parter, jednak poradził sobie z tym Michał. Kolejne niskie kopnięcia ze strony Materli. Berserker trafia na korpus mistrza, a następnie wyprowadza potężną bombę na głowę rywala. Materla podkręca tempo i atakuje agresywniej. Obaj zawodnicy mieli swoje momenty w tej rundzie.

Rozpoczynamy rundy mistrzowskie. Pawlak naprzemiennie atakuje górę i „doły” Michała. Mistrz rozpoczął czwartą rundę aktywniej. Pawlak prezentuje pełen wachlarz technik stójkowych. Paweł Pawlak zaczyna dominować w tej rundzie. Proste zawodnika Octopusa zaczynają „robić robotę”. Paweł Pawlak poszedł po sprowadzenie i obalił pretendenta jednak Materla szybko wstał. Obrotówka na koniec rundy.

Michał Materla ruszył z atakiem jednak Paweł Pawlak odpowiedział stopującym kopnięciem. Chciał przenieść walkę na matę Szczecinianin jednak nic z tego nie wyszło. Mistrz świetnie się wybronił i przy okazji wyprowadził kilka mocnych, krótkich ciosów. Wymiana uderzeń w krótkim dystansie. Ładne proste z obu stron. Pawlak trafia kilkoma solidnymi ciosami i Materla zachwiał się na nogach. Mistrz dostrzegł ten moment. Materla trafia mocnym prawym. Niesamowite kopnięcie po przekroku w wykonaniu Pawlaka. Materla tylko wstrząsnął ramionami. Pawlak trafia, Materla również, po chwili Paweł się pośliznął. Koniec walki.

Paweł Pawlak pokonał Michała Materlę po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
3
2
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments