Henry Fadipe pokonał Krystiana Kaszubowskiego na KSW 84

KSW 84: Henry Fadipe pokonał Krystiana Kaszubowskiego na punkty!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 lipca 2023

W piątej walce gali KSW 84 zmierzyli się Krystian Kaszubowski i Henry Fadipe. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półśredniej. Kaszubowski jest pierwszym z trzech reprezentantów Mighty Bulls, którzy weszli do klatki na gali w Gdyni. Jaki był wynik walki Kaszubowski vs. Fadipe?

Jednym z lokalnych bohaterów gali KSW 84 w Gdyni będzie Krystian Kaszubowski. Reprezentant klubu Mighty Bulls Gdynia zmierzy się w okrągłej klatce KSW z Henrym Fadipe. Dla Krystiana Kaszubowskiego walka na gali KSW 84 będzie dziewiątym pojedynkiem stoczonym dla największej polskiej organizacji MMA. Krystian w okrągłej klatce wygrał pięć walk, a trzy razy musiał uznać wyższość rywali. Po pierwszych dwóch efektownych zwycięstwach, które zdobył błyskawicznie nokautując przeciwników, dostał szansę starcia mistrzowskiego.

Henry Fadipe stoczył do tej pory dopiero dwie walki dla KSW, ale w zawodowym MMA góruje doświadczeniem nad Krystianem Kaszubowskim. Na swoim koncie ma 24 pojedynki, z których trzynaście wygrał. W świecie MMA Fadipe zdobył tytuł wagi średniej cenionej afrykańskiej organizacji EFC oraz irlandzkiego Cage Gods. Wywalczył również pas mistrzowski marki Cage Legacy. Henry jest też byłym mistrzem K-1 organizacji ISKA.

KSW 84: Kaszubowski vs. Fadipe – relacja, wynik walki

Spokojny początek z obu stron. Pierwszy trafia Fadipe, który ma lepsze warunki fizyczne. Odpowiada Kaszubowski celnym ciosem. Zachwiał się na nogach Henry. Krystian Kaszubowski wchodzi mocno z ciosami i Fadipe jest w opałach. Mieszkający w Irlandii Nigeryjczyk ucieka, a reprezentant gospodarzy ponownie trafia. Grymas bólu na twarzy „Herkulesa”. Polak nastawia się na mocne bomby, jednak Fadipe kontruje i rozcina skórę na twarzy Kaszubowskiego. Middle kick w wykonaniu Henry’ego. Ładna próba ataku ze strony Krystiana. Kaszubowski trafia pięknym mocnym prawym jednak rywal ustał ten cios. Fadipe ładnie broni obalenia. Bardzo interesująca runda, którą Henry kończy wysokimi kopnięciami.

Początek drugiej odsłony. Mocna wymiana na początek rundy. Obaj zawodnicy trafiają jednak nic z tego nie wynika. Fadipe trafia lewym prostym. Próba obrotowego backfista ze strony Henry’ego. Kaszubowski odpowiada mocnym punchem, jednak obaj nie trafiają. Cios i kopnięcie w wykonaniu Polaka. Niskie kopnięcia Kaszubowskiego. Fadipe kąsa prostym. Middle kick Herkulesa. Krystian trafia ciosami na głowę i korpus. Fadipe odpowiada ładnymi akcjami, spokojnie na luzie wyprowadza uderzenia, które zaskakują zawodnika Mighty Bulls. Ładny stopujący lewy prosty w wykonaniu Henry’ego. Mocne kopnięcie Fadipe i zachwiał się na nogach Kaszubowski. Wymiana cios za cios. Punktuje boksersko Fadipe. Kaszubowski obala pod koniec rundy.

Fadipe trafia ciosami i kopnięciami na początek 3. rundy. Sprytnie trafia Fadipe. Nigeryjczyk trafia i podbródkowym i prostym co sprawia, że Kaszubowski ma spory problem. Trafił wysokim kopnięciem Henry. Herkules atakuje mocnym niskim kopnięciem. Reprezentant gospodarzy ma już spory problem i głównie przyjmuje ciosy rywala. Middle-kick po przekroku i długi prosty w wykonaniu Fadipe. Niewiele aktywności ze strony Polaka. Henry trafia jednak NIgeryjczyk także walczy zdecydowanie spokojniej pod koniec finałowej rundy.

Henry Fadipe pokonał Krystiana Kaszubowskiego po decyzji sędziów (29-28, 28-29, 29-28)

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments