Krzysztof Jotko PFL

Krzysztof Jotko podpisał kontrakt z nową organizacją! Polak zmienia kategorię wagową!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 lutego 2023

Krzysztof Jotko ogłosił swój powrót do startów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Polak zamieścił grafikę prezentującą gdzie i kiedy stoczy kolejny pojedynek. Co ciekawe na ten moment nie znamy jeszcze nazwiska rywala Jotki, wiemy natomiast że zawodnik zmieni kategorię wagową.

Krzysztof Jotko (24-6) stoczył dla organizacji UFC siedemnaście walk. Pod koniec listopada 2016 roku kiedy Polak miał na koncie serię pięciu kolejnych zwycięstw przypieczętowaną wygraną nad Thalesem Leitesem wydawało się, że Jotko może nawet zbliżyć się do walk o najwyższe cele.

Tak się jednak nie stało bo później nastąpiła seria trzech kolejnych porażek, która zdecydowanie zmieniła status zawodnika American Top Team w organizacji. Nie pomogła odbudowa i seria trzech wygranych z rzędu bo Jotko trafił w następnym boju na Seana Stricklanda, Później przyszły dwie wygrane i szybka porażka z Brendanem Allenem po której Krzysztof zakończył swą przygodę z UFC.

Sytuację postanowiła wykorzystać organizacja PFL, która sięgnęła po pochodzącego z Ornety fightera. Co ciekawe Jotko nie będzie walczył w kategorii średniej, a weźmie udział w sezonie kategorii półciężkiej. Tym samym zmieni kategorię wagową na wyższą i będzie mierzył się z nową „pulą” oponentów.

Jotko stoczy premierową walkę w nowej organizacji 1 kwietnia na gali w Las Vegas. Na ten moment nie znamy nazwiska rywala Polaka.

Zostaw ocenę
0
0