Kontuzjowany Prochazka wypada z UFC 282 i wakuje pas mistrzowski. Błachowicz vs. Ankalaev nową walką o tytuł!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 listopada 2022

Kontuzjowany Jiri Prochazka wypada z gali UFC 282 i wakuje pas mistrzowski. Pojedynek Jan Błachowicz vs. Magomed Ankalaev został awansowany do rangi main eventu wydarzenia, które odbędzie się 10 grudnia w Las Vegas.

Informację jako pierwszy podał portal Yahoo! Sports. Dziennikarz Kevin Iole skontaktował się z Timem Simpsonem, managerem Prochazki który zdradził, że Czech doznał bardzo poważnej kontuzji prawego barku w trakcie treningu zapaśniczego. Uraz wykluczy go ze startów na dłuższy czas.

Co ciekawe Glover Teixeira rzekomo otrzymał ofertę walki o pas mistrzowski, którą odrzucił. Tym samym do rangi main eventu awansowano pojedynek Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem, który pierwotnie miał być co-main eventem wydarzenia.

Organizacja UFC w komunikacie do mediów potwierdziła, że pojedynek Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem będzie nie tylko nowym main eventem, lecz również pojedynkiem o pełnoprawny pas mistrzowski kategorii półciężkiej!

Fragment komunikatu prasowego dotyczący walki Polaka z Dagestańczykiem:

„New UFC 282 main event will see former champion and No. 2 ranked Jan Blachowicz take on surging No. 3 ranked Magomed Ankalaev for the vacant, undisputed UFC light heavyweight championship.”

Źródło:

Brett Okamoto, dziennikarz stacji ESPN, która transmituje gale UFC zdołał skontaktować się z obozem Prochazki oraz z przedstawicielami organizacji UFC.

Okazuje się, że poważna kontuzja wykluczy Jiriego ze startów na około rok czasu i osobiście podjął decyzję o zwakowaniu mistrzowskiego pasa z szacunku dla innych zawodników walczących w kategorii półciężkiej.

Zostaw ocenę
0
0