marek samociuk xtb ksw 90

Kolejny pojedynek w kategorii ciężkiej dodany do rozpiski XTB KSW 90 w Warszawie

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 25 listopada 2023

Federacja KSW dorzuciła kolejny pojedynek w kategorii ciężkiej do karty walk gali XTB KSW 90. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia 2024 roku. Do okrągłej klatki wejdą Marek Samociuk i Olegs Jemeljanovs.

Do karty walk gali XTB KSW 90 dodany został drugi pojedynek w królewskiej kategorii wagowej. W konfrontacji tej Marek Samociuk (4-4) zmierzy się doświadczonym Łotyszem Olegsem Jemeļjanovsem (11-4). Do pojedynku dojdzie 20 stycznia na COS Torwar w Warszawie.

Marek Samociuk ma za sobą pięć pojedynków w okrągłej klatce. W konfrontacjach tych dwa razy zwyciężył, a trzy razy musiał uznać wyższość rywali. Ostatni raz bił się w kwietniu na gali XTB KSW 81 i przegrał z Filipem Stawowym.

Wchodząc do KSW reprezentant Uniq Fight Club miał na swoim koncie trzy zawodowe pojedynki, zwycięstwo w turnieju walk na gołe pięści i tytuł mistrza Polski w amatorskim MMA. Samociuk w profesjonalnych walkach MMA rywalizuje od roku 2019.

Olegs Jemeļjanovs w zawodowym MMA walczy od roku 2012. W tym czasie stoczył piętnaście pojedynków, z których jedenaście wygrał. Zdobył też mistrzowski pas łotewskiej organizacji Freon. W KSW Jemeļjanovs zadebiutował na gali XTB KSW 81, ale został pokonany przez Kamila Gawryjołka. 

Poza Polską Olegs rywalizował do tej pory na Łotwie, Litwie, w Niemczech, Rosji i Grecji. Jemeļjanovs sześć zwycięskich pojedynków skończył przed czasem i wszystkie te wygrane zdobył już w pierwszej rundzie.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments