weteran kontrakt

Kolejny mocny weteran Bellatora i UFC dołączył do BKFC!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 lutego 2023

Walki na gołe pięści cieszą się coraz większą popularnością, nie może zatem dziwić fakt, że kolejny mocny weteran Bellatora i UFC dołączył do organizacji BKFC! Tym razem kontraktem z amerykańską organizacją związał się Alessio Sakara, czyli popularny Legionarius.

Alessio Sakara (20-13) podpisał kontrakt z BKFC jednak wedle informacji dziennikarzy portalu MMAJunkie nie będzie to umowa na wyłączność. Włoch wciąż jest bowiem związany kontraktem z organizacją Bellator, która po prostu wyraziła zgodę na jego starty w odmiennej dyscyplinie.

Bellator zapewne nastawia się na to, żeby wykorzystać Sakarę przy okazji kolejnej gali we Włoszech, a ponieważ w kalendarzu organizacji Scotta Cokera nie ma planów na galę na Półwyspie Apenińskim w pierwszej połowie 2023 roku to Sakara może spokojnie przygotowywać się do debiutu w BKFC.

Alessio jest jednym z weteranów, który rozpoczynał zawodową karierę w MMA w 2002 roku zatem już 21 lat temu. Choć „Legionarius” ma aktualnie sporą przerwę od startów to w 2020 roku miał stoczyć walkę na gali Bellator Euro Series w Mediolanie jednak z powodu kontuzji musiał wycofać się z udziału w wydarzeniu.

Zawodnik wyrobił sobie nazwisko w organizacji UFC gdzie walczył przez osiem lat. Aktualnie Sakara może się pochwalić bilansem 4-2 w organizacji Bellator.

Co do debiutu Alessio w organizacji BKFC póki co nie znamy nazwiska jego rywala, ani daty debiutu.

Zostaw ocenę
0
0