kolejna walka w ciężkiej na xtb ksw 94

Kolejna walka w kategorii ciężkiej dodana do rozpiski XTB KSW 94

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 kwietnia 2024

Do rozpiski gali XTB KSW 94 dodano kolejny pojedynek w kategorii ciężkiej. 11 maja w okrągłej klatce zmierzą się Ricardo Prasel i Stefan Vojcak.

W jednym z czterech pojedynków wagi ciężkiej gali XTB KSW 94 dojdzie do zderzenia Ricardo Prasela (13-4), byłego pretendenta do pasa, a dziś numeru cztery najlepszych zawodników królewskiej kategorii wagowej, ze Stefanem Vojcakiem (7-1), numerem sześć tego zestawienia. Pojedynek odbędzie 11 maja w ERGO ARENIE.

Ricardo Prasel przebojem wdarł się do organizacji KSW. W marcu 2022 roku zmierzył się z Michałem Kitą na gali KSW 68 i po emocjonującym boju rozbił go w drugiej rundzie. Dwa miesiące później Ricardo wszedł ponownie do okrągłej klatki, aby stanąć naprzeciwko Daniela Omielańczuka i tym razem poradził sobie jeszcze szybciej – poddał Polaka w drugiej minucie walki.

Te wygrane zapewniły mu walkę o pas z Philem De Friesem. Do starcia doszło na gali KSW 74, ale Ricardo musiał uznać wyższość mistrza. Prasel ma za sobą siedemnaście zawodowych pojedynków, z których trzynaście wygrał. Wszystkie zwycięstwa zdobył przed czasem. Dziewięć razy poddawał, a cztery razy nokautował swoich rywali. 

Štefan Vojčák ma za sobą dwie walki w organizacji KSW. Zadebiutował w okrągłej klatce podczas KSW 84 i przegrał z byłym pretendentem do pasa, Darko Stošiciem. W drugim starciu zmierzył się z Kamilem Gawryjołkiem i posłał go na deski w drugiej minucie pojedynku. Było to szóste zwycięstwo Vojčáka zdobyte w pierwszej rundzie walki.

Do tej pory Štefan trzy razy nokautował i trzy razy poddawał swoich rywali. Przed wejściem do KSW Słowak pozostawał niepokonany w zawodowym MMA i był na fali sześciu wygranych z rzędu. Zanim reprezentant Octagon Fighting Academy Bratislava zaczął rywalizować w Polsce, walczył dla takich organizacji jak: Oktagon MMA, UAE Warriors czy Real Fight Arena. Bił się na Słowacji, w Serbii, Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments