Kołecki o najważniejszych czynnikach w MMA: „Jeśli masz te trzy rzeczy, moim zdaniem walki nie przegrasz. Masz szansę być wybitnym”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 31 stycznia 2023

Szymon Kołecki w ostatnim wywiadzie wskazał czynniki, które jego zdaniem są najważniejsze, jeśli chodzi o wygrywanie pojedynków w klatce.

Podopieczny trenera Mirosława Oknińskiego w przeszłości odnosił sukcesy jako sztangista, sięgając m.in. po złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, srebro w Sydney czy kilkukrotne mistrzostwo świata. Po zakończeniu kariery w tej dyscyplinie postanowił przejść do MMA.

Kołecki o trzech najważniejszych elementach w walce

Pierwszą zawodową walkę stoczył w 2017 roku i przez kolejne cztery lata zanotował 10 zwycięstw i 1 porażkę. Bił się m.in. w KSW, gdzie pokonał Mariusza Pudzianowskiego, Damiana Janikowskiego, Martina Zawadę czy Akopa Szostaka.

Od lipca 2021 roku nie stoczył jednak żadnej walki, gdyż zmaga się z kontuzją i wciąż nie wiadomo, kiedy powróci do klatki. O problemach ze zdrowiem opowiedział w ostatnim wywiadzie dla portalu Onet.pl, w którym poruszonych zostało wiele ciekawych tematów.

Kołecki wskazał m.in. elementy, które jego zdaniem są najważniejsze, jeśli chodzi o wygrywanie w klatce i odniesienie sukcesu w MMA:

– W MMA liczą się trzy najważniejsze czynniki. Trudno mi powiedzieć, który z tych trzech jest ważniejszy. W jedną stronę odliczając, czy w drugą, to jest psychika, to jest kondycja i to są zapasy. Zapasy są w MMA najważniejsze. Oczywiście, możesz dostać cios i padniesz, ale zapasy, kondycja i psychika są najistotniejsze. Jeżeli masz te trzy rzeczy, moim zdaniem walki nie przegrasz. Jeżeli masz te trzy rzeczy, masz szansę być wybitnym.

– Sporty stójkowe jak kickboxing czy boks, to zapasy dla nich są sporą, czy parter. Zapaśnicy praktycznie zawsze dominują. Wiadomo, że jest duże zagrożenie, bo jednak bokser, kickboxer czy thai boxer może uderzyć, kopnąć łokciem, nogą.

Źródło: Onet.pl

Zostaw ocenę
0
0