khamzat chiamev musi przejść operację

Khamzat Chimaev musi przejść operację. Czeczen sugeruje termin powrotu do octagonu.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 grudnia 2023

Khamzat Chimaev musi przejść operację. Czeczen przez własną głupotę zmarnuje łącznie zatem dwa miesiące czasu. Chimaev zasugerował termin powrotu do octagonu.

Khamzat Chimaev nabawił się urazu 21 października w trakcie walki z Kamaru Usmanem na gali UFC 294 w Abu Dhabi. Teraz Czeczen zapowiedział za pośrednictwem instagrama, że musi przejść operację za dwa tygodnie.

Sumując zatem ten czas łącznie wyjdą dwa miesiące. Jest to długi okres w zasadzie głupio zmarnowany przez Chimaeva. Zawodnik mógł spokojnie poddać się operacji tuż po walce i wtedy zobaczylibyśmy go ponownie w octagonie wcześniej.

Czeczen zasugerował termin powrotu, chciałby stoczyć kolejny pojedynek na gali UFC 300. Wątpimy jednak to czy w poddając się operacji dłoni w drugiej połowie grudnia Chimaev będzie w stanie nie tylko w pełni wykurować się do kwietnia 2024 roku, lecz przede wszystkim przejść pełen obóz przygotowawczy przed walką.

Musimy także pamiętać o tym, że Sean Strickland i Dricus du Plessis stoczą pojedynek mistrzowski 20 stycznia 2024 roku na UFC 297 i wątpliwe jest by wygrany tego starcia został natychmiast „wysłany” do obrony tytułu w boju z Chimaevem na UFC 300.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments