Khabib pewny wygranej Makhacheva! „Skończymy tego gościa”

S
0
Opublikowano: 22 listopada 2022

Khabib Nurmagomedov wytypował pierwszą obronę pasa przez Islama Makhacheva. Jest przekonany, że mistrz skończy rywala przed czasem.

Podczas gali UFC 280 odbyła się walka o mistrzowski tytuł pomiędzy Islamem a Charlesem Oliveirą. Brazylijczyk już w drugiej odsłonie został posłany na deski i poddany przez zawodnika z Dagestanu, który przedłużył swoją świetną serię do 11 zwycięstw.

Długo nie musieliśmy czekać na ogłoszenie kolejnego starcia Makhacheva. Nowy mistrz na gali UFC 284, która odbędzie się w lutym stanie do walki z Alexandrem Volkanovskim. Australijczyk zawalczy przed własną publicznością i spróbuje zapisać się na kartach historii jako kolejny podwójny mistrz UFC.

Khabib typuje walkę mistrza wagi lekkiej

„The Great” jest aktualnie nr 1 w rankingu bez podziału na kategorie wagowe i ma za sobą obrony tytułu dywizji piórkowej. Khabib Nurmagomedov jest jednak przekonany, że Makhachev zajmie jego miejsce w klasyfikacji P4P i podczas wydarzenia Class A Events/Penny Appeal Canada zapowiedział:

Volkanovski, szanujemy cię, ale zajmiemy twoje miejsce bracie. Jesteś teraz numerem 1 w rankingu bez podziału na kategorie wagowe, ale Islam będzie na twoim miejscu. Musisz być gotowy. (…) Klincz, dużo kolan, przyjmie naprawdę sporo uderzeń kolanami. Islam weźmie całą jego energię, sprowadzi do parteru i udusi. Tak widzę tę walkę.

Były mistrz UFC jest przekonany, że Volkanovski to większe wyzwanie niż Oliveira, jednak nie ma wątpliwości i zapowiada skończenie przed czasem:

– Powiedziałem Islamowi przed walką z Olveirą, że Volkanovski będzie większym wyzwaniem (…). Obaj są doświadczeni, ale jeśli mówimy o oktagonowym IQ i wielkim sercu, Volkanovski jest lepszy niż Oliveira. Będzie trudniejszym oponentem dla Islama. Zresztą kogo to obchodzi? Skończymy tego gościa.

Zostaw ocenę
0
0