Kendall Grove prosi o pomoc po pożarze

Kendall Grove prosi o pomoc po pożarze w Lahainie: „Maui się wykrwawia. Błagam was pomóżcie.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 sierpnia 2023

Kendall Grove nie ucierpiał w wielkim pożarze w Lahainie jednak doszczętnie spłonął dom jego teściów. Przedstawiciele administracji na Hawajach informują o 101 zabitych, a także 2700 zniszczonych budynkach. Weteran UFC, Bellatora i KSW prosi wszystkich o pomoc.

Kendall Grove, 40-letni fighter ostatni pojedynek stoczył na gali KSW 78 kiedy przegrał z Michałem Materlą przez nokaut. Weteran organizacji UFC, Bellator i KSW osobiście nie ucierpiał w wielkim pożarze w Lahainie jednak doszczętnie spłonął dom jego teściów, a wśród znajomych i przyjaciół zawodnika wiele osób straciło cały dobytek, a przede wszystkim wiele osób opłakuje śmierć bliskich.

Według danych przekazywanych na bieżąco przez Hawajczyków w tym momencie przeprowadzono poszukiwania na obszarze 25-30% i już potwierdzono 101 zgonów. Gubernator Josh Green potwierdził, że setki ludzi uznano za zaginione, wśród nich niestety są także dzieci.

Grove w rozmowie z dziennikarzami MMAJunkie opisał co się wydarzyło i jak aktualnie wygląda sytuacja w Lahainie oraz ogółem na Maui.

„Dziwnie jest to oglądać, naprawdę wygląda to tak jak apokaliptyczne miasto. Wciąż można dostrzec miejsca, w których były ciała na drodze, które uprzątnięto. Pożar był szalony, wiatr wiał z prędkością 60 mil na godzinę, miasto które liczyło setki lat znikło w momencie, dosłownie w chwilę. To jest wielka tragedia, wciąż nie potrafię tego wszystkiego pojąć. Jako Hawajczycy chcemy wspólnymi siłami to przetrwać.”

Kendall Grove prosi o pomoc po pożarze w Lahainie:

Kendall Grove zwrócił się do wszystkich sympatyków MMA z prośbą o pomoc:

„Potrzebujemy waszej pomocy, każdego z was. Każdy kto ma taką możliwość, proszę was o dotacje na rzecz Czerwonego Krzyża i innych dużych organizacji charytatywnych. Możecie wspierać poszczególne rodziny, powstał nawet system umożliwiający 'adopcję’ rodziny, wybieracie jedną i możecie im pomóc. Znajdziecie zbiórki na GoFundMe, a także w innych miejscach. Musimy zebrać się wszyscy, po prostu jako ludzie i wzajemnie sobie pomóc ponieważ Maui się wykrwawia. Jeśli jesteście turystami, jeśli nas odwiedzaliście i podobało się wam tutaj błagam was pomóżcie rodzinom w potrzebie, pomóżcie nam odbudować to miejsce.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments