kelvin gastelum ufc

Kelvin Gastelum zapowiada zmianę kategorii wagowej!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 maja 2023

Kelvin Gastelum oficjalnie zapowiedział zmianę kategorii wagowej. Zawodnik podjął decyzję o zejściu do kategorii półśredniej. Fighter poinformował fanów o swojej decyzji za pośrednictwem social mediów.

Kelvin Gastelum pierwszy raz zaprezentował światu swój talent w 2013 roku kiedy wygrał 17. sezon programu „The Ultimate Fighter”. Od tamtej pory zawodnik w zasadzie balansował między kategoriami półśrednią, a średnią jednak przez wzgląd na problemy ze zmieszczeniem się w limicie dywizji do 77 kilogramów przed walkami z Niko Musoke czy Tyronem Woodleyem organizacja UFC oraz komisje sportowe nakazały Kelvinowi starty w kategorii do 84 kilogramów.

Gastelum podjął decyzję o powrocie do kategorii półśredniej, gdyż liczy na to, że uda mu się zbudować odpowiednią serię zwycięstw i zyskać kolejną szansę walki o pas mistrzowski. Oto co zawodnik powiedział na temat zmiany kategorii:

„Oficjalnie schodzę do kategorii do 77 kilogramów, moja kolejna walka będzie właśnie w tej dywizji. Zobaczycie, że dotnę się, będę w dobrej formie i mam nadzieję, że uda mi się awansować w rankingu i wygrywać walkę za walką tak by zdobyć mistrzostwo. To renesans w mej karierze, odrodzenie! Kiedy byłem młody byłem głupi, brakowało mi dyscypliny, teraz jestem starszy i mądrzejszy, zamierzam zrobić to dobrze, przyłożyć się do tego. Wszyscy wiedzą, że to jest kategoria wagowa w której powinienem walczyć zawsze, teraz po prostu chcę się poświęcić i toczyć pojedynki w tej kategorii.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments